10 Adımda Mükemmel Cilt: Kore Cilt Bakımı

10 Adımda Mükemmel Cilt: Kore Cilt Bakımı

cilt bakımı

Biz kadınların en büyük amacı pürüzsüz, canlı, neme doymuş, aydınlık, yağdan ziyade canlılıktan ışıldayan, siyah noktasız, sivilcesiz temiz bir cilde kavuşmaktır. Koreli bayanlar porselen görünümlü ciltleri için pek çok emek harcıyorlar.

İşte bu güzellik ritüelinin aşamaları;

Temizleme Yağı

Cildimiz için belki de en önemli adım makyajımızı derinlemesine temizlemektir. Son dönemlerde sıkça karşımıza çıkan, cildimizi temizlerken aynı zamanda nemini geri kazanmasını sağlayacak yüz temizleme yağı ilk adımımız.

temizleme yagi
Yeniden Temizleme Jel-Köpük

Koreli bayanların inanışına göre mükemmel temizlik için cildimizi temizleme yağından sonra jel ya da köpük formatındaki bir temizleyici ile tekrardan yıkamamız gerekiyor.

jel kopuk
Peeling

Cildin dokusu peelingle daha güzelleşecektir. İncelen cilt daha düzgün olur ve göze daha şeffaf görünür, rengi de daha açılır. Renk yüzün her yerinde aynı olur, gözenekler daha küçük durur ve ölü hücrelerimizden arınırız.

peeling
Tonik

Tonik, cildinizi yıkadıktan sonra gözenekleri temizler ve cildinizi sıkılaştırır. Bu da cildinizin çevresel kirlilikten daha az etkilenmesini sağlar. Düzenli tonik kullanımı, cilt bakım serumlarınızın ve nemlendiricinizin faydalarını maksimum seviyeye çıkarır.

tonik
Esans

Cilt bakımının en yeni ürünlerinden esans losyon cildinizi nemlendiriciye hazırlar, cildinize daha sağlıklı bir görünüm verir.

esans losyon
Nemlendirici

Esnekliğini ve bütünlüğünü koruyan cildin sırrı nemdir. Neme doymuş sağlıklı bir ciltte, su oranı %10’un üzerinde olmalıdır. Bilinen en büyük yanlış yağlı cildi nemlendirmemektir. Yağlı bir cilt nemsiz yani susuz kalması nedeniyle kuruluk yaşayabilir ve cilt yağlı olmasına karşın ciltte pullanmalar görülebilir.

nemlendirici
Maske

Cildinizi beslemenin dışında canlandırıcı özelliği de olan maskeler, yüzün gençleşmesini, kan dolaşımının hızlanarak çalışmasını ve oksijenin yüz üstündeki dokulara erişmesini sağlar. Burada cildinize uygun hedefe yönelik bir maske seçerseniz hayalinizdeki cilde daha hızlı ulaşabilirsiniz.

maske
Göz Kremi

Yaşlanmanın en önemli belirtileri göz çevremizde başlar. Bunun dışında göz altı morlukları, kuruyan göz çevresi görüntümüzü bozabilir. İşte bu yüzden göz çevresi bakımına ne kadar erken başlarsak bizim için o kadar iyi olacaktır.

göz kremi
Gece Serumu

Öncelikle cildimizin sorunu bilerek ona uygun ürün seçimi yapmamız gerekmektedir. Serumlar cildin 3 katmanına da ulaştıkları için kremlere göre çok daha fazla nem sağlar.

gece serumu
Güneş Kremi

Bu adımı sabah dışarı çıkarken uygulamamız gerekiyor. Her gün hava nasıl olursa olsun güneş kremi sürmeden sokağa çıkmayın. Yüzünüzün zarara uğramaması, leke oluşmaması için güneş ışınlarından korunması şart. Güneş kremi cilt tipine göre değişebilir, hangisiyle rahatsanız onu alın.

Cilt tipi, sorunu ve yaş farkı kişiden kişiye değişebilmektedir, size uygun ürünü ve bakımı bir uzman tavsiyesi aldıktan sonra uygulamanız daha etkili ve sağlıklı olacaktır.

görsel kaynak: elle

Yazar hakkında

Demre Dilay Tunçay

4 yorum

  • Uzun zamandır araştırıyorum. Yöntemler çok güzel ozetlenmis. Teşekkürler…

  • Cok uğrastirici gozuksede aslinda cok zamanimizi almayacak gibi duruyo kozmetik urunlerini nasil degerlendirip dogru urunu dogru yerde kullanicagimizide ogreniyoruz tesekkurler yazi icin ?

Yorum yap