4 Adımda Kusursuz Kırmızı Ruj – Maskaraa

4 Adımda Kusursuz Kırmızı Ruj

Ruj nasıl kalıcı olur

Çoğumuz günlük veya gece makyajında kırmızı ruju çok fazla tercih ediyoruz. Peki doğru sürüyor muyuz? Gün boyu kalıcılığı devam ediyor mu? İşte cevapları:

Kırmızı ruj sürülmesi dikkat ve emek isteyen bir şey. Rujumuzu sürmeden önce ilk aşamada dudaklara şeker ve hindistan cevizi yağı ile peeling yaparak ölü derileri uzaklaştırıyoruz. İkinci aşamada rujumuzun renginde veya daha yakın bir renkte dudaklarımızın kenarlarını çizmemiz gerekiyor. Tabi ki dudakların içini de kalemle dolduruyoruz.

kirmizi ruj
Üçüncü aşamada rujumuzu sürüyoruz. Buraya kadar herşey tamam. Bunu çoğumuz yapıyoruz. Gelelim dördüncü ve en önemli aşamaya. Rujumuzun gün boyu kalıcı ve hiç kıpırdamadan kalmasını istiyorsak üzerine sünger yardımı ile transparan bir pudrayla geçerek sabitliyoruz. Daha sonra dudak kenarlarında kalan pudrayı fırça yardımı ile alıyoruz. Fırçayı sürdüğünüzde rujunuzun ne kadar sabitlendiğini göreceksiniz.

Denemeyi unutmayın.

Yazar hakkında

Cansu Sövütcü

Cansu Sövütcü

Kırıkkale Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi'nde okuyor, Ankara'da yaşıyor ve yüzme antrenörlüğü yapıyor. Aynı zamanda maskaraa.com'da çeşitli kategorilerde yazar olarak devam ediyor.

Yorum yap