4 Adımda Saçlarınızı Yaz Aylarında Koruyun – Maskaraa

4 Adımda Saçlarınızı Yaz Aylarında Koruyun

Saçlarınızı Yaz Aylarında Koruyun

Yaz geldi ve saçlarımızın yıpranmaması neredeyse imkansız. İlk başta güneş, daha sonra hava şartları, deniz, stres ve daha bir çok sebep. Peki bunlardan saçlarımızı nasıl koruyabiliriz? Sadece 4 adımda saçlarımızı istediğimiz görümüne kavuşturabilirsiniz.

  SAÇ TİPİNİZE UYGUN ŞAMPUAN KULLANIN

Şampuanınızı seçerken çok dikkat etmelisiniz. Saçlarınız boyalı ise normal saçlar için olan şampuanları kullanırsanız saçlarınız istediği bakımı almaz ve yıpranır. Aynı şekilde boyasız bir saça normal saçlar için olan şampuanı kullanırsanız yine saçlarımızı yıpratabiliriz. Ama bazı şampuanlar var ki besleyici özlerle dolu. Her gün saçlarınızı yıkayamıyorsanız bile 2 günde bir mutlaka yıkamalısınız.

  ŞAMPUANIN YANINDA MUTLAKA SAÇ KREMİ UYGULAYIN

Bu işlem saçınızı hem beslemeye hemde daha rahat bir şekilde taranmasına yardımcı olacaktır. Saç kremlerini saç uçlarına uyguluyoruz. Saç derisine değerse eğer bazı kişilerde deride pul pul dökülmeler kepeklenme gibi sorunlar ortaya çıkabiliyor. Saç kremiyle saç uçlarınıza yoğun bir şekilde bakım yapabilirsiniz. Saç kremi seçiminizi ise aldığınız şampuanın kremi olabilir.

  SAÇINIZI YIKADIKTAN SONRA MUTLAKA BAKIM YAĞLARIYLA BESLEYİN

Evde çok kolay hazırlayabileceğiniz tarifler var. Tabi ki bu bakımı yine saç tipinize uygun olarak seçmelisiniz. Yok ben uğraşamam derseniz eğer hazır olarak satılan bakım yağlarını da uygulayabilirsiniz.

  HAFTADA BİR SAÇ MASKESİ UYGULAYIN

Son olarak yapmanız gereken haftada bir saç maskesi uygulamak. Bu uygulama saçlarınızı besleyecek, canlandıracak ve daha parlak olmasını sağlayacaktır.

Yapacağınız bu 4 basit uygulamayla saçlarınızı yazın sıcağından güneşin saçlarınıza vereceği zarardan kolayca koruyabilirsiniz.

Yazar hakkında

Maskaraa

Maskaraa

Yorum yap