5 Adımda Minimal Stil! – Maskaraa

5 Adımda Minimal Stil!

minimal stil

2017 yazında oldukça renkli, desenli parçalara yer verdik. Tüketim çılgınlığını dibine kadar yaşadığımız şu günlerde her şeyi en aza indirgemeye ne dersiniz? Hem vakitten, hem paranızdan tasarruf ediyorken hem de şık görünebilirsiniz. Bizler de maskaraa.com olarak 5 adımda minimal stili yakalayabileceğiniz tüyolar verdik!

  ALIŞVERİŞTE KENDİNİZE SORU SORUN

Alışveriş yaparken sırf indirimde olduğu için o gömleği almaktan vazgeçin ve kendinize “Bunu nerede, ne zaman ve hangi kıyafetlerimle giyebilirim?” diye sorun. Bu soruların üçüne de cevap alabiliyorsanız alışverişinizi yapın.

alışveriş
görsel kaynak: http://pin.it/12KlVPF

  TEMEL RENK ASLA YARI YOLDA BIRAKMAZ

Sırf o yıl açık mavi trend diye açık mavi parçalar satın almayın. Siyah, beyaz, lacivert, kahverengi ve gri zamansız renklerdir ve trend ne olursa olsun yaz ya da kış her şekilde bu renkleri kullanabilirsiniz.

temel renk
görsel kaynak: http://pin.it/e33xRqR

  KALİTELİ, UZUN ÖMÜRLÜ OLMASINA DİKKAT EDİN

Her yaz en az üç tane beyaz tshirt almaktan yorulmadınız mı? Alacağınız parça belki diğerlerine göre daha maliyetli olabilir fakat kaliteli bir şey satın almak demek daha uzun yıllar onu kullanabilmek demek. Alacağınız parçaların iyi bir kumaştan olmasına dikkat edin.

kaliteli kıyafet
görsel kaynak: http://pin.it/VAKf7Gd

  TAKILARI SADELEŞTİRİN

O görüp de ihtişamına bayılıp aldığımız büyük kolyeyi ne zaman kullandık? Takılarla abartılı görünmek en iyi 90’lar modasına yakışıyordu, minimal stilde ise takıları olabildiğince sadeleştirin. Küçük ama detayı olan bir kolye veya sade bir yüzük olabilir. Fakat altın mı gümüş mü derseniz bu stile en çok gümüşü yakıştırıyorum.

sade takı
görsel kaynak: http://pin.it/0G7FiHy

  SADELEŞİN

Makyajdan tutun saça, saçtan tutun tırnağa, sadeleşin! Hem ruhunuz arınsın bu kalabalıklardan hem de bedeniniz. Her gün saç şekillendirmek yerine, bırakın doğal kalsın. Katman katman makyaj yerine çok hafif bir makyaj yapın. Kısacası abartıdan uzak, sadeliğe yakın.

sade
görsel kaynak: http://pin.it/H8ZPfWC

Minimalizm akımı son birkaç senedir trend halinde ve bu sebeple markalar minimalizm adı altında da ürün üretmeye başladı. Bu sefer de bu ürünleri satın almaya başlamak minimalizmin kendisine çok ters. Yukarıdaki adımlarla kıyafetlerinizde minimalizmi yakalamak artık çok kolay, diğer stil önerilerimiz için takipte kalın.

ana görsel kaynak: http://pin.it/colIJds

Yazar hakkında

Maskaraa

Maskaraa

Kadın ve yaşama dair her şey!

Yorum yap