Baş Ağrısı Nasıl Geçer? – Maskaraa

Baş Ağrısı Nasıl Geçer?

bas agrisi nasil gecer

Baş ağrısı, kendi başına çeşitli sebeplerden dolayı ortaya çıkan bir “hastalık” olabilirken; aynı zamanda başka bir hastalığın belirtisi olarak da karşımıza çıkabilir. Herhangi bir hastalıktan kaynaklanmayan baş ağrılarından nasıl kurtuluruz? sorusunu sizler için cevaplamaya çalıştık.

Sessiz ve Sakin Bir Yer

Baş ağrısının sebebi gün içinde fazla gürültü ve stresli ortamlardan kaynaklanıyor olabilir. Böyle yoğun günlerde sessiz ve sakin bir yerde dinlenmeniz baş ağrınızı hafifletebilir. Bu yerin karanlık olmasına dikkat edilmeli; çünkü baş ağrınız ışıklardan da kaynaklanıyor olabilir.

oda
Düzenli Egzersiz ve Masaj

Doğru nefes alıp vermek o kadar önemli ki baş ağrısında tedavi yöntemi olabilir. Düzenli nefes egzersizleri yaparak, vücudunuzdaki gerginliği atabilir, rahatlayabilirsiniz. Yapmanız gereken bir başka egzersiz türü ise boyun egzersizleridir.

egzersiz
Boyun egzersizleri yaparak, kaslarınızı güçlendirebilirsiniz. Böylece kronik baş ağrılarının önüne geçebilirsiniz. Yine başınızın arkasına ve omuzlarınıza masaj yaparak baş ağrısını hafifletebilirsiniz.

Bitkisel Yağların Mucizesi

Kan akışını hızlandırmaya yardımcı olan bitkisel yağlarla, baş ağrılarınızı hafifletebilirsiniz. Kaynamış suya 2-3 damla lavanta yağı damlatıp, buharını kokladığınızda baş ağrılarınız için doğal bir tedavi yöntemi olduğunu görebilirsiniz.

ucucu yaglar
Nanenin ferahlatıcı etkisini bilmeyen yoktur. Bu nedenle nane yağı, strese bağlı olan baş ağrılarında oldukça etkili bir ağrı kesici görevi görmektedir. Kas gevşetici olarak kullanılan fesleğen yağı da baş ağrılarına iyi gelmektedir.

Geçmeyen baş ağrılarınız için lütfen doktorunuza başvurmayı ihmal etmeyin.

Yazar hakkında

Avatar

Sena Yıldırım

Yorum yap