Doğru Ayakkabı Seçimi İle Kıyafet Kombini Nasıl Olmalı? – Maskaraa

Doğru Ayakkabı Seçimi İle Kıyafet Kombini Nasıl Olmalı?

Farklı renk seçeneklerle harika bir kombin planı yapmak gerçekten zor olabilir. Kendi tarzınızı geliştirmeniz ve en önemlisi kıyafetlerinizin içinde kendinizi rahat hissetmenize yardımcı olacak bazı basit kurallara uyabilirsiniz. İşte maskaraa ailesi olarak sizin için hazırladığımız küçük detaylar;

Beyaz pantolon

beyaz pantolon ayakkabi kombini

Her kıyafete ve her duruma uygulanabilir eşleştirme kurallarını sizin için bir araya getirdik. Beyaz renk, her şeyle uyumlu temel bir renktir ve bununla birlikte gündelik veya ofis kıyafetlerinde siyah ayakkabı ile beyaz pantolonları eşleştirmeyin. Bu kombin sizi fazla iddialı gösterebilir.

Gri pantolon

gri pantolon ayakkabi kombini

En sevdiğiniz ayakkabınızla hangi pantolonu giymek istediğinizi bilemediğinizde bu seçim gerçekten kullanışlıdır. Gri tonlu renkler ile zahmetsizce şık görünebilirsiniz.

Siyah pantolon

siyah pantolon ayakkabi kombini

Siyah rengin her şeye uyum sağladığı genel bir düşüncedir. Ancak her şey siyah ile eşleşmiyor! Daha önce bahsettiğimiz gibi, siyah renkleri beyaz renkler ile asla eşleştirmeyin. Aynı kural kahverenginin tonu için de geçerlidir. Siyah “iş” rengi olmasından dolayı daima uyumsuzluk olacaktır ve kahverengi daha sıradan. İlginç bir görünüm oluşturmak istiyorsanız, parlak renkler seçmek daha iyi olacaktır.

Bej/ten rengi pantolon

bej pantolon ayakkabi kombini

Bej veya açık renkli pantolonlar giydiğiniz zaman, onları açık renkli veya parlak ayakkabılar ile eşleştirin. Asla koyu renkli ayakkabılar tercih etmeyin. Koyu renk ayakkabı seçmeniz durumunda keskin bir kontrast oluşturmuş olursunuz.

Açık kahverengi pantolon

acik kahverengi pantolon ayakkabi kombini

Siyah ya da gri ayakkabılar da bu durumda kullanılmamalı. Fakat denemeler yaparak yeşil veya bordo ayakkabı tercihi yapabilirsiniz. Doğru renk tonu kıyafetinizi ön plana çıkartacaktır.

Koyu kahverengi pantolon

koyu kahverengi pantolon ayakkabi kombini

Bu renk eşleşmesi en zor olanlardan biridir. En büyük yapılmaması gereken gri veya siyahın yanı sıra kırmızı ve morun tonlarıdır. İlginç bir seçim olabilir ama yeşil veya koyu mavi eşleştirmesi olabilir. Alışılmamış genel kıyafet dışında ama canlandırıcı görünecektir.

Mavi pantolon

mavi kahverengi pantolon ayakkabi kombini

Her mavi renk ister koyu, ister açık, ister parlak olsun her şey ile uyum sağlar. Saf ve çok yönlülüğe hakimdir.

Yeşil pantolon

yeşil kahverengi pantolon ayakkabi kombini

Bu durumda, kıyafetinizi tamamen mahvedebilecek tek renk yeşildir. Yeşil haricinde kendi şık kombininizi bulmaya çalışın.

Bordo pantolon

bordo pantolon ayakkabi kombini

Bir bordo pantolon, mor ve koyu kahverengi hariç diğer birçok renk ile uyum sağlayabilecektir. Kıyafetinizin daha can alıcı görünmesini sağlamak için yeşil veya mavi ayakkabılarla bile giymeyi deneyebilirsiniz. Seçiminiz sıradan klasik ise, o zaman farklı gri tonları da tercih edebilirsiniz.

Sizin de kombin seçimleriyle ilgili yorumlarınız varsa bekliyoruz.

Kaynak: Brightside

İlginizi çekebilecek diğer içerikler

Yazar hakkında

Ayşen İnce

Ayşen İnce

Balıkesir Üniversitesi Turizm ve Otel İşletmeciliği mezunu. Yeni yerler keşfetmeyi, müzik dinlemeyi, kitap okumayı ve koleksiyon yapmayı çok seviyor. Aynı zamanda maskaraa.com'da çeşitli kategorilerde yazar olarak devam etmektedir.

Yorum yap