Göğüs Küçültme Ameliyatı Hakkında Bilmeniz Gereken 4 Şey – Maskaraa

Göğüs Küçültme Ameliyatı Hakkında Bilmeniz Gereken 4 Şey

gogus kucultme ameliyati

Çoğu kadın iri ve büyük göğüslere sahip olmak için ameliyat olmak isterken; bir o kadar başka kadın grubu ise sahip olduğu iri göğüslerinden çeşitli sebeplere dayanarak şikayetçi olmaktadır. Çeşitli şikayetlerle küçük ve dik göğüslere sahip olmak isteyen kadınların “göğüs küçültme ameliyatı” hakkında öncesi ve sonrası için bilinmesi gerekenleri sizler için sıraladık.

1- Zor Durumda Kalmadıkça Tüm Ameliyatlardan Uzak Durmalısınız!

Daha önce ameliyat masasına yatmamışsanız veya sadece küçük ameliyatlar geçirmişseniz; ameliyatlar sizlere basit  bir işlem gibi gözükebilir. Ancak her ameliyat göründüğü kadar basit değildir. Özellikle göğüs küçültme ameliyatı, acı eşiği düşük olan kadınlarda çok daha ağrılı bir süreç olarak geçmektedir. Sağlığınız gerekçesi dışında ameliyat, çok tercih edilmemesi gereken bir seçenektir.

2- Doğru Doktor ve Hastane Seçimi

Seçeceğiniz doktoru iyice araştırmalısınız ve kafanızdaki bütün soruları detaylıca cevaplandırmasını istemelisiniz. Eğer doktorunuz sizi yeterince bilgilendiremiyorsa, o halde araştırmalarınıza devam etmelisiniz. Çünkü doktorunuz sizin “ne” istediğinizi bilmeli, anlamalı ve size uygun olup olmayacak şeyleri size anlatmalıdır.

Doktorunuzun çalıştığı hastanenin özel olmasına dikkat edin; çünkü bu sizin için bir avantajdır. Hijyen ve konfor açısından ameliyat süreciniz özel hastanelerde daha rahat geçecektir. Piyasadaki fiyatları araştırmalısınız ve en ucuz ameliyattan kaçınmalısınız; çünkü bu ucuz ameliyatlar sağlığınız açısından tehlike yaratabilir.

3- Ameliyat Öncesi

Öncelikle sigara kullanıyorsanız, ameliyattan iki hafta önce sigarayı bırakmalısınız. Ameliyatınızın ağrısız bir süreç geçirmesi için bunu yapmalısınız. Gerekli kontrolleri de yine bu süreçte yaptırıp ameliyat için uygun olup olmadığınızı öğrenmelisiniz.

Ameliyattan önce sahip olmak istediğiniz beden ölçüsünü doktorunuzla kararlaştırıp; süt bezlerinizin zarar görebilme ihtimalini kabullenmelisiniz. Her göğüs küçültme ameliyatında bu zarar olmuyor ancak göğüsleriniz ne kadar küçülürse süt bezlerinizin de alınma ihtimali o kadar artış gösterebiliyor. Bu konuda ameliyat öncesi doğru beden ölçünüze karar verip, kendinizi doktorunuza bırakmalısınız. Çünkü hem istenilen ölçüde göğüs küçültüp, hem de süt bezlerini kurtarabilen doktorlar var!

4- Ve Ameliyat!

Bir uyanıyorsunuz ki biraz hafiflemişsiniz. Hafifliği ne yazık ki hemen hissedemezseniz; çünkü narkozun etkisiyle acınızı fazla fazla hissediyorsunuz. Eğer çok büyük ölçülerden küçük ölçülere geçmediyseniz daha kolay bir süreç geçireceksiniz demektir. Ancak ölçüleriniz büyükse, ters T şeklinde yapılan ameliyatınızın ağrısı üzerinizde etkili olacaktır.

Not: Burada yazılanlar sadece bilgi amaçlıdır. Lütfen konu ile ilgili uzman doktorlarla görüşmeden karar vermeyiniz.

Yazar hakkında

Avatar

Sena Yıldırım

Yorum yap