Google Triangle, Mobil Veri Tasarrufu Sağlayacak – Maskaraa

Google Triangle, Mobil Veri Tasarrufu Sağlayacak

Google Triangle

Kullanıcıların isteği dışında, arka planda açık olan uygulamalar nedeniyle internetin hızla tükenmesi çoğumuzun sorunu haline gelmeye başladı. Kotalı internet paketiniz varsa ve veri tasarrufu sağlayamıyorsanız, bu yazımız sizin faydanıza olacak. Çünkü Google Triangle ile bu sorunuzu çözebilir internetinizi kontrol altına alabilirsiniz.

  PEKİ NEDİR GOOGLE TRİANGLE? 

Google Play Store üzerinden yayınlanan, istenmeyen veri kullanımını engelleyen, telefonunuzda açık olan arka plan Application’ları kontrol altına alan bir uygulamadır.

google triangle
Google Triangle ile hangi uygulamaların ne kadar veri tükettiğini rahatlıkla görebilir ve uygulamayı tasarruf aracı olarak kullanabilirsiniz. Ayrıca Google Triangle ile uygulamaların veriyi nasıl kullanabileceğini özelleştirebilirsiniz. Yani isteğe bağlı olarak uygulamalara belirttiğiniz süreye (10 dakika, 30 dakika gibi) kadar internete erişim izni verebiliyorsunuz ya da istediğiniz uygulama üzerinde internet erişimini durdurabiliyorsunuz. Uygulamanın bir diğer güzel yönü de mobil veri ödülü kazandırması.

Faydaları ile milyonlarca kullanıcıyı rahatlatacak bu uygulama şuan sadece Filipinler’de test ediliyor. Türkiye’de ne zaman yayınlanacağı ise merak konusu.

Yazar hakkında

Alev Coşkun

Alev Coşkun

İstanbul Üniversitesi Gazetecilik bölümünden mezun. E-ticaret ve Sosyal Medya Uzmanlığı yapıyor. Aynı zamanda maskaraa.com'da çeşitli kategorilerde yazar olarak devam ediyor.

Yorum yap