Gözlerinizi Daha Büyük Göstermenin Yolları – Maskaraa

Gözlerinizi Daha Büyük Göstermenin Yolları

göz makyajı nasıl yapılır

Kadınların önem verdiği bir diğer noktaları ise gözleridir. Makyajın büyük kısmını gözlere yaparlar. Fakat yanlış veya eksik makyaj sonucu gözleri küçük gösteririz. Her zaman için büyük gözler daha güzel ve etkileyici bakışlar elde etmenizi sağlar. Bu yüzden göz makyajı yaparken dikkat etmeniz gereken bir kaç püf noktası vardır.

İlk olarak gözlerimizin büyük gözükmesi için gözlerimizin iç kısımlarının aydınlatılması gerekir. Bu yüzden göz çevremize özellikle iç kısımlara ten rengimizden bir ton açık olan bir kapatıcı uygulamalıyız.

Daha sonra gözleri büyük göstermek için açık renkli farlar uygulamalıyız. Koyu renkli farlar gözlerinizi küçük göstermeye sebep olacaktır. Farı uyguladıktan sonra kuyruklu bir eyeliner çekerseniz eğer eyeliner gözlerinizi daha uzun gösterecektir. Fakat kalın eyeliner çekerseniz eğer gözlerinizi daraltacak ve gözleriniz küçük görünecektir.

Kaşlarınızın altını aydınlatırsanız göz bölgeniz daha büyük bir alan kaplayacaktır. Aynı zamanda belirgin kaşlar bakışlarınız için de önem taşır.

Kıvrık ve uzun kirpiklerde gözleri büyük göstermede büyük rol oynar. Bu yüzden kirpiklerinizi kıvırın ve rimel sürün.

Göz altı morlukları da gözleri küçülten diğer bir etken. Göz altı morluklarını önlemek için gerekli olan tek şey poşet çay. Göz altına konulan poşet çay morlukların azalmasına yardımcı olacaktır ve aydınlık bir görüntüde o bölgenin geniş gözükmesini sağlayacaktır. Göz altı morluğunu geçirmek için diğer bir yolda soğuk tatlı kaşığı. Göz altına uygulayacağınız soğuk kaşıkları kan dolaşımını hızlandırıp morluğu azaltacaktır.

Son olarak da gözlerinizin yoğunluğunun önüne geçmemesi için de dudaklarınıza son derece doğal renkler uygulamalısınız. Ten rengi, pudra pembesi gibi açık renkteki rujları kullanmanız gözleriniz açısından iyi olacaktır.

Yazar hakkında

Maskaraa

Maskaraa

Yorum yap