Güzel Zaman Geçirmek İçin Neler Yapmalıyız? – Maskaraa

Güzel Zaman Geçirmek İçin Neler Yapmalıyız?

guzel zaman gecirmek

Yoğun geçen iş ve okul hayatı, zaman zaman hava şartlarından kaynaklı yapılması gereken işlerin aksaması ve sanırım en büyük etken de zamanın hızlı akıp geçmesiyle, zamana ayak uyduramayışımız. Güne yetişememek ve yoğunluk uzun sürede yorgunluk yarattığından bazen kaçmaya, saklanmaya ya da durmaya ihtiyaç duyuyoruz doğal olarak.

İşte tam da böyle hissettiğimiz anlarda yapabileceğimiz ufak kaçamakları, daha doğrusu kendimizle nasıl en kaliteli şekilde baş başa kalabileceğimiz hakkında tavsiyeleri topladım. Hep beraber bir göz atmaya ne dersiniz? 🙂

Müzik Dinleyerek Koşu Yapın

Spor yapmak zaten her zaman kişiye motive sağlayan bir eylemdir. Özellikle yalnız kalmak istediğinizde kulaklığınızı takıp koşmayı denemediyseniz çok şey kaçırıyorsunuz.

muzik dinleyerek kosu yapmak
görsel kaynak: active

Alışveriş Yapın

Kendinize hediyeler alın. Eve bir mum almak, küçük bir kırtasiye alışverişi yapmak ya da çok beğendiğiniz bir gözlüğü almak kendinizi iyi hissettirecektir.

alisveris yapmak
görsel kaynak: unsplash

Günü Birlik Gezi Turları Yapın

Yaşadığınız yerin tarihi ya da doğa güzelliği bulunan bir mekanına uğrayabilirsiniz. Daha önce hiç gitmediğiniz veya çok az yolunuz düşen bir ilçeye keşif yapmaya ne dersiniz?

seyehat
görsel kaynak: unsplash

2-3 Günlük Seyahatler Yapın

Yeni yerler görmek ve mekan değişikliği herkese iyi gelir. Bulunduğunuz şehirden birkaç saat uzaklıkta başka bir şehre ya da çok görmek istediğiniz bir ülkeye ufak bir kaçamak yapabilirsiniz.

batum
görsel kaynak: bizevdeyokuz

Yeni Yemek Tarifleri Deneyin

İnternetten yeni yemek tarifleri bulun. Markete gidin ve gerekli malzemeleri alın. İşte deney yapmaya hazırsınız! Yalnız mutfağı patlatmamaya dikkat edin. 🙂 Yeni şeyler denemek herkese iyi gelir. Belki de favori tatlınızı bulursunuz kim bilir?

yemek tarifleri
görsel kaynak: unsplash

Ev Dekorunu Değiştirin

Koltuk pencere karşısına, televizyon biraz sola, bitkiler de televizyon yanına derken, bütün evi değiştirmeye hatta yeniden şekillendirmeye kalkmayın tabi ki. Ufak dokunuşlarla, bir mum veya yeni bir kitaplık gibi, sizi iyi hissettirmeye yetecektir. Hatta ev dekoru değiştirmeye yönelik bilimsel yöntemler bile var. Birçok yeni fikir edinebilirsiniz, araştırmacı olun yeter.

ev dekorasyonu
görsel kaynak: unsplash

Sinema Veya Tiyatroya Gidin

Malum kış ayına girmekle birlikte tiyatro sezonunu açmış bulunduk. Yeni sezon oyunlarına bir bakmakta fayda var. Aynı şekilde sinema sezonu da, kış ayı dolayısıyla canlanmaya başladı. Vizyona yeni giren filmlere de bir göz atın derim.

sinemaya gitmek
görsel kaynak: unsplash

görsel kaynak: unsplash

Yazar hakkında

Maskaraa

Maskaraa

Yorum yap