Hindistan Cevizi Yağıyla Saç Bakımı Nasıl Yapılır? – Maskaraa

Hindistan Cevizi Yağıyla Saç Bakımı Nasıl Yapılır?

hindistan cevizi yağı

Saçınızın yıprandığının farkındasınız ama kestirmek istemiyorsunuz. Hindistan Cevizi Yağının gücünden faydalanabilirsiniz. Hele de yaz aylarında tatil dönüşü yıpranan saçlarınız içinde harika bir onarım olabilir. Bu bakım maskesini haftada 2 defa uygulayarak; hem çabuk uzadığını, hem parlaklık hem de yumuşaklık verdiğini fark edebilirsiniz.

hindistan_cevizi_yağı
  PEKİ SAÇA NASIL UYGULANIR?

Biraz üşengeç biriyseniz, duş öncesi uygulama yapıp duştan sonra tekrar uğraşmak zorunda kalmazsınız. Ama en doğru uygulama temiz ve nemli saça uygulama yapmak olacaktır. İlk aldığınızda sıvı olarak alınan Hindistan Cevizi Yağı dolaba girince katı bir hal alıyor. Ortalam 5 dakika içinde sıvı hale geçiyor. Maske yapmadan önce saçımızı tarıyoruz ve yağın içinden bir tatlı kaşığı alıp bir kaba koyuyoruz.

Yağın erimesi tamamlandıktan sonra içine 1 tatlı kaşığı da zeytinyağı koyup uygulamaya geçiyoruz. Ayrıca içine bir tatlı kaşığı bal ekleyerek saçınıza parlaklık kazandırabilirsiniz. Tabi bu tamamen sizin tercihinize kalmış. Her noktasına eşit uygulama yaptıktan sonra parmak uçlarımızla 2 dakika masaj yaparak kan dolaşımını hızlandırıyor ve saçımızı iyice yağladıktan sonra beklemeye bırakıyoruz. En az 1 saat beklettikten sonra şampuan ile yıkayıp duruluyoruz. Saçınıza parlaklık kazandırdığını ve yumuşattığını hissedeceksiniz. Ve duş sonrası başka şeye ihtiyaç duymayacaksınız.

Yazar hakkında

Maskaraa

Maskaraa

Yorum yap