Instagram Hikayeler Özelliği Nasıl Kullanılır? – Maskaraa

Instagram Hikayeler Özelliği Nasıl Kullanılır?

Instagram Hikayeler Özelliği Nasıl Kullanılır?

Artık sosyal medya hayatımızın her yerinde her anında bizimle desek yanlış olmaz sanırım. Artık online olmuyoruz, online yaşıyoruz…

Popüler fotoğraf ve video paylaşım platformu Instagram, Hikayeler yani Stories adını verdiği, kullanıcıların fotoğraf ve videolarını hikayeleştirdikleri yeni özelliğini kullanıma sundu. Instagram Snapchat’in “Hikayeler” (Stories) özelliğini kopyaladığını söylemek yalan olmaz sanırım. Instagram’ın bu hamlesi “Hikayeler” (Stories) özelliği biz kullanıcıların beğenisine sunuldu.

Snapchat’teki “Hikayeler” özelliğiyle aslında aynı mantığa sahip olan Instagram Hikayeler özelliği, kullanıcıların kendi takipçileriyle 24 saat içinde kaybolacak olan fotoğraf ve video paylaşması artık mümkün.

Instagram Hikayeler Nasıl Oluşturulur?

1- Öncelikle ekranınızın sol üst köşesindeki “+” simgesine dokunun veya uygulama akışının herhangi bir yerinde parmağınızı sola kaydırın.

2- Daha sonra Fotoğraf çekmek için yuvarlak simgeye dokunun, video çekmek için ise aynı simgeye basılı tutun. Telefonunuzdan yakın zamanda çektiğiniz bir fotoğrafı veya videoyu yüklemek için parmağınızı ekranda aşağı kaydırın.

3- Hikayenize yazı eklemek veya çizim yapmak için “Aa” veya kalem simgesine, bir efekti kaldırmak için Geri Al’a, kaydetmek için ise Bitti’ye seçenekleri ile dilediğiniz seçeneği uygulayabilirsiniz.

4- Fotoğrafınızı veya videonuzu yok saymak için İptal’e dokunabilirsiniz.

Yazar hakkında

Maskaraa

Maskaraa

Yorum yap