Kıvırcık Saçlara Nasıl Şekil Verilir? – Maskaraa

Kıvırcık Saçlara Nasıl Şekil Verilir?

kivircik sac

Kıvırcık saçlı olanların şikayetçi olduğu bazı konular vardır; sürekli kabarması, nemsiz görünmeleri ve tararken ki zorluklar gibi… Siz her ne kadar kıvırcık saçlarınızdan şikayetçi olsanız da onları çok sevdiğinizi biliyoruz ve buradan çok güzel görünüyorsunuz. Biz de size kolay adımlarla saçınızı nasıl şekillendirebilirsiniz onu anlattık; o halde başlayalım.

Saçınızı Nemlendirin

Kıvırcık saçların yapısından kaynaklı yıpranmış ve kuru bir görüntüsü vardır. Bunun sebebi kıvırcık saçların normal saçlara oranla neme daha çok ihtiyacı olduğundan kaynaklanır. Nemlendirici özelliğine sahip bir şampuan kullanabilirsiniz ve akabinde yine nemlendirici özellikli saç maskesi, saç kremi veya durulanmayan bakım yağlarından bir tanesini tercih edebilirsiniz.

saci nemlendirin
Saçınıza Göre Tarak Seçin

Dikkat edilmesi gerekenlerden biri saçınızı taramaya başlamadan önce havlu yardımıyla saçta ki fazla ıslaklığı olabildiğince almanızdır ve önemli olan bir diğer konu ise saçınızın yapısına göre bir tarak seçimi yapmanızdır. Piyasada bulabileceğiniz düğüm açıcı taraklara göz atabilirsiniz, kıvırcık saçlarınız için oldukça uygunlar.

tarak
Saçınıza Uygun Bir Şekillendirici Kullanın

Kozmetik sektöründe her bütçeye uygun bulabileceğiniz şekillendirici krem, saç pudrası veya saç köpüğünü tercih edebilirsiniz. Ürün seçimi yaparken saç tipinize en uygun (ince, orta, kalın telli) olanı seçmeye özen gösterin.

sekillendirici krem
Saçınızı Özenle Kurutun

Saçınızı kuruturken şekillendiriciyle verdiğiniz şeklin bozulmaması ve kabarmaması için saç kurutma makinenize uygun Vigo (difüzör) başlığı tercih edin. Bu sayede saç kurutma makinenizden çıkan hava eşit ve dengeli bir şekilde olacaktır. Bu da saçınızın sabit kalıp kabarmamasını sağlayacaktır.

sac kurutma

Yazar hakkında

Elif Can

Elif Can

İstanbul Gelişim Üniversitesi İnsan Kaynakları Yönetimi mezunu. Aynı zamanda maskaraa.com’da çeşitli kategorilerde yazar olarak devam ediyor.

Yorum yap