Kusursuz Bir Cilt Makyajı İçin 5 Adım – Maskaraa

Kusursuz Bir Cilt Makyajı İçin 5 Adım

makyaj nasıl yapılır

Makyajınızın pürüzsüz gözükmesi için cilt görünümü çok önemlidir. Bunun için de öncesinde cildinizi makyaja hazırlamalısınız. Sağlıklı ve pürüzsüz bir görünüm için fondötenin cilde oturması gerekir. Bunu yapmak göründüğü kadar zor olmamakla birlikte 5 adım da elde edilebilir.

  TONİK & TEMİZLEME JELİ

Bunun için öncelikle yüzünüzü tonikle silip ya da yıkama jeliyle temizleyip, yüzünüzü kirden arındırıp gözeneklerinizi temizlemelisiniz.

  NEMLENDİRİCİ

Fondötenin cildinizle bütünleşebilmesi için cildinize uygun bir nemlediriciyle desteklemelisiniz. Şunu da unutmayın ki, nemlendiricinin cildinize uygun olması çok önemlidir. Şöyle ki; eğer yağlı bir cildiniz varsa ve siz kuru ciltler için olan nemlendiriciyi kullanırsanız, bu sizin cildinizi daha da yağlandıracak ve fondötenin kusmasına sebep olacaktır. Diğer yandan kuru ciltli olup; yağlı ciltler için olan nemlendiriciyi kullanırsanız, bu sizin cildinizi kurutacak ve fondötenin cildinizde pul pul durmasına sebep olacaktır.

nemlendirici kullanimi
  MAKYAJ BAZI

Cildimizi güzelce nemlendirdikten sonra sıra geldi makyaj bazına. Bazlarında çeşitleri olduğu için beklentinize uygun olanı seçebilirsiniz. Gözeneklerinizden şikayetçiyseniz; gözenek küçültücü, cildiniz çok fazla parlıyorsa, matlaştırıcı ya da makyajı tutan bir baz kullanabilirsiniz. Önemli diğer bir nokta da bazın cilde oturmasını bekleyip sonra fondöteni uygulamalısınız. Örneğin, bazı sürüp göz makyajını tamamlayıp cilt makyajına dönebilirsiniz.

  FONDÖTEN

Sıra geldi fondötene. Diğer ürünler de olduğu gibi fondötenin de cilde uyumlu olması gerekir. Daha doğal ve ıslak bir görünüm için, ıslak makyaj süngeriyle daha yoğun ve yüksek kapatıcılık için ise fondöten fırçasıyla uygulama yapabilirsiniz.

fondöten kullanımı
  TRANSPARAN PUDRA

Son olarak da hem makyajın kalıcılığını arttırmak hem de yağlı ve parlak bir görünümden uzak durmak için özellikle T bölgenizi transparan pudrayla sabitlemelisiniz.

Yazar hakkında

Maskaraa

Maskaraa

Yorum yap