Oje Hakkında Bilmeniz Gerekenler – Maskaraa

Oje Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Oje Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Ojenizi sürmeden önce çalkalamayın. Bunu yaparsanız hava kabarcıkları oluşur ve ojeyi sürmekte zorlanırsınız. Ojeyi ileri sağa sola bir kere sallamanız işinizi kolaylaştıracaktır. Ojenizin kapağı sıkışmışsa paket lastiği dolayın. Ve o şekilde açmayı deneyin. Ojeyi kapatmadan öncede şişenin kapağına nemlendirici sürerseniz bir daha ki sefere böyle bir sorun olmayacaktır. Bir diğer yöntem ise kapağı açılmayan ojenin kapağını sıcak suya koyun ve sonra açın.

Kurumuş bir ojeyi tekrar sürebilmek istiyorsanız içine bir kaç damla normal oje damlatabilirsiniz. Koyu renkli ojeler sürdüğünüzde ojeyi çıkarttıktan sonra tırnağınız eski halin dönmeyebilir. Bu durum içinde karbonatlı bir suda elinizi birkaç dakika bekletmeniz yeterli olacaktır. Buna benzer olarak da yıllar içinde oje sürdükçe tırnağınız da sararmalar olacaktır. Bunun için tırnaklarınızı diş macunu ile yıkamanız beyazlatma etkisini göreceksiniz.

Ojenizin hızlı kurumasını isterseniz saç kurutma makinesi ile bu aşamayı hızlıca geçebilirsiniz. Ojeniz çok soğuk veya çok sıcak ortamlarda daha çabuk kuruyacaktır. Ojelerinizin altına baz olarak beyaz oje uygulayın. Bu ojenizin rengini daha çok yansıtacaktır. Özellikle de neon renklerde daha etkili bir sonuç olacaktır.

Oje sürerken etrafa bulaştırmamak için tırnağınızın etrafına bir el kremi sürerseniz çıkarması daha kolay olacaktır. Asetonunuz bitmişse ve ojenizi çıkarmak istiyorsanız kokusunu sevmediğiniz bir deodorantı tırnağınıza sıktığınızda ojenizi kolayca çıkarabilirsiniz. Deodorant gibi vücut spreyi ve saç spreyi gibi ürünlerde ojenizi çıkartmaya yardımcı olacaktır.

Doğru oje sürümü ilk ortadan başlanır daha sonra kenarlara sürülür. Kenarlara taşan ojeleri de pamuk çöpüyle temizlenir. Böylece kusursuz bir şekilde oje sürülmüş olur.

Yazar hakkında

Maskaraa

Maskaraa

Kadın ve yaşama dair her şey!

Yorum yap