Parfümü Daha Kalıcı Hale Getirmek İçin Neler Yapılmalı? – Maskaraa

Parfümü Daha Kalıcı Hale Getirmek İçin Neler Yapılmalı?

Parfümü Daha Kalıcı Hale Getirmek İçin Neler Yapılmalı?

Kadınlar güzelliğine önem verdikleri gibi kokularına da önem verirler. Yalnız şikayetçi oldukları şey ise parfümün kokusunun uçup gitmesidir. Bunun için parfümün kalitesi, markası da olduğu gibi kullanım biçimleri de vardır. Gerekenden fazla parfüm sıkmak kalıcılığını değiştirmez. Tabi ilk olarak parfüm seçiminde dikkat edilmelidir. Kalıcı özellikte parfümler tercih edilmelidir.

İlk olarak parfüm sıkılan vücut temiz olmalıdır ki ter kokusuyla ya da diğer kokularla karışmaması için gerekli olan bir maddedir. Parfümün hem kendi kokusunu vermesini hemde daha uzun süre kalmasını sağlayacaktır. Özellikle duştan çıktıktan sonra sıkılan parfümler çok daha iyi bir sonuç gösterecektir.

Parfümün daha kalıcı olması için sıkmadan önce vücudu nemlendirmekte fayda var. Mutlaka parfümü sıkmadan önce bir nemlendirici kullanın.

Parfümün her an aktif olması için kokunun yayılabilmesi için de nabzın attığı yerlere sıkın. Boyun, bilekler, dirsek içi ve eklem yerlerinize sıkmalısınız.

Parfümün en fazla hissedilmesini sağlayan saçlardır. Uçuşan saçlarda parfüm kokusunu yayacaktır ve saçların güzel kokmasını sağlayacaktır. Bu yüzden saçlarınızı taramadan parfümü sıkıp saçlarınızı öyle tarayın. Böylece saçlarınız hem çok güzel kokacak ve kokunuzun yayılmasına da yardımcı olacaktır. Bunun diğer bir yöntemi de parfümünüzü havaya sıkıp hemen altına girmektir. Böylece tepeden tırnağa saçlar parfümünüzle buluşacaktır.

Parfümün etkisinin hemen geçmemesi için de bileğinize sürüp ovalamamanız gerekli.

Parfümünüzün kapağı hep kapalı kalmalı ve ışıksız, kuru ve soğuk ortamlarda tutmaya özen göstermelisiniz.

Parfüm seçerken de dikkat etmelisiniz çünkü teninize uygun olan parfümler daha kalıcı olacaktır. Açık tenliler çiçeksi kokuları, esmerler oryantal kokuları, kızıllar ise meyve aromalarını tercih etmeliler.

Parfümünüzü dekolte bölgelerine sürün. Üç dört saatte bir tazelemeyi de unutmayın.

Giysilerinizin üstüne sıkın. Kazak gibi kıyafetler parfümünüzü daha iyi tutacaktır.

Yazar hakkında

Maskaraa

Maskaraa

Kadın ve yaşama dair her şey!

Yorum yap