Plaj Fotoğraflarında Güzel Çıkmanın 9 Püf Noktası – Maskaraa

Plaj Fotoğraflarında Güzel Çıkmanın 9 Püf Noktası

Plaj Fotoğraflarında Güzel Çıkmanın 9 Püf Noktası

Malum yaz sezonundayız ve çekindiğimiz çoğu fotoğraflarda kendini beğenmiyor ya da fotojenik olmadığımızı düşünüyoruz. Sosyal medya da fotoğraflarınızın görünür halde olmasını istiyorsanız maskaraa ailesi olarak sizler için araştırdığımız poz verme tekniklerini incelemenizi tavsiye ediyoruz.

1.

plajda poz verme durusu

Sudan çıktığımızda kendimizi rahatlamış ve havalı hissederiz. Ancak ıslak saçlarımız yağlı ve hacimsiz görünür. Islak saçlara şekil vermekte zor olur ve yüzümüzü büyük gösterebilir. Size önerimiz, nemli veya kuru saçlar ile poz vermeniz.

2.

plajda poz verme durusu

Boydan poz vereceğiniz zaman vücut hatlarınız düz görünür. Hafif sağa veya sola dönerek kameraya baktığınızda vücut hatları belirginleşecek ve estetik bir görünüme sahip olacaksınız.

3.

plajda poz verme durusu

Tüm vücut göstereceğiniz pozlar vereceğiniz zaman herhangi bir nesne kullanmakta fayda var. Ama tabi ki bu nesneyi ne şekilde kullanacağınız çok önemli. Bir nesne kullanacağınız zaman tüm vücudunuzu kapatmayacak şekilde konumlandırmalı, nesneyi önünüze almamalısınız. Vücudunuzun yan tarafında konumlandırdığınız nesne bel kısmınızı daha ince göstermenize ve bazı kusurlarınızı örtmenizi sağlayabilir.

4.

plajda poz verme durusu

Havuz kenarında oturarak verilen pozlar havalı ve ilgi çekici görünür. Tabi ki pozunuzun estetik olması çok önemli. Öncelikle kollarınız vücudunuza yapışık durmamalı. Bu nedenle kolları vücudunuzun arkasında olacak şekilde konumlandırmalısınız. Aynı zamanda bu şekilde bel kısmınız daha ince görünecektir. Bacaklarınız ise yan yana olduğu zaman daha kalın ve düz görünür. Mutlaka bir bacağınız diğerinden ayrı olacak şekilde poz vermelisiniz.

5.

plajda poz verme durusu

Tüm vücut, ayakta bir poz vereceğiniz zaman ayak ucunda durmakta fayda var. Ayak ucunda, boydan poz verdiğiniz zaman bacaklarınız daha ince ve biçimli görünür. Aynı zamanda kalça kısmınız daha dik ve kadınsı çizgilerde görünür. Boydan poz verirken bir önemli nokta da sırtınızın duruşu olacaktır. Sırtınız eğik durmamalı, dik ve kıvrımlı görünmeli.

6.

plajda poz verme durusu

Poz verirken herhangi bir aksesuar kullanmak daha hoş ve renkli bir görünüm sağlar. Kullandığınız aksesuarlarla vücut kusurlarınızı örtebilir ve istediğiniz bölgelere dikkat toplayabilirsiniz. Mesela kullanacağınız bir pareo karnınızı örtmenizi aynı zamanda basenlerinizi gizlemeyi sağlar. Bu şekilde pareo kullanıyorsanız mutlaka kameraya bakıyor olmanız gerekir, yoksa kalçalarınızın hatları belli olmaz, şekilsiz ve düz görünür.

7.

plajda poz verme durusu

Yatarak poz vermek havalı görünür. Size önerimiz şezlongda uzanarak poz vermeniz. Böyle poz vereceğiniz zaman kameraya bakmamalısınız. Kameraya bakarak poz verdiğiniz zaman vücudunuzun üst bölgesi daha uzun ve bacaklarınızı çok kısa görünür. Çekim açısını yan bölgenizden yaptırdığınız zaman vücudunuz daha ince ve bacaklarınızda daha uzun görünecektir. Önemli bir diğer nokta ise yatarak poz verirken arkanıza yaslanmaya dikkat etmeniz. Bel ve sırt kısmınızı şezlong yüzeyine çok az temas ettirmeli ve  bacaklarınızın birini dizden bükerek poz vermelisiniz.

8.

plajda poz verme durusu

Şezlongda poz vermek her zaman havalı ve ilgi çekici olur. Ancak burada duruşunuza dikkat etmelisiniz. Oturarak, arkanıza yaslanıp poz verebilirsiniz. Fakat yarı uzanmış şekilde kollarınız daha kalın ve karnınız kırışık görünecektir. Vücudunuzun formda görünmesi için; arkanıza yaslanın, vücudunuz tamamen gergin bir şekilde uzanın.

9.

plajda poz verme durusu

Kumsalda veya havuz kenarında oturarak poz vermek hoş bir fotoğraf görünümü sağlar. Oturarak poz verirken, dizleriniz doğrudan kameraya dönük olmadığından emin olun. Yoksa olduğundan daha büyük görünür. Otururken kalçalarınızın belirgin olması ilgi çekici olacaktır. Bunun için yan oturup, bacaklarınızı birbirinden ayırmalı ve biraz yukarıya kaldırmalısınız.

Kaynak: Brightside

İlginizi çekebilecek diğer içerikler

Yazar hakkında

Buse Köksal

Buse Köksal

İstanbul Arel Üniversitesi Beslenme ve Diyetetik bölümü 4. sınıf öğrencisi. Aynı zamanda maskaraa.com da çeşitli kategorilerde yazar olarak devam ediyor.

20 yorum

Yorum yap