Regl Sancısı Nasıl Dindirilir? – Maskaraa

Regl Sancısı Nasıl Dindirilir?

adet sancisi nasil gecer

Regl ağrısı (adet sancısı) kadınların her ay şikayet ettiği ve acı çektiği bir konudur. Ne kadar ağrı kesici veya kas gevşetici türünde ilaçlar alınsa da bu ağrılara kesin olarak son vermek mümkün değildir. Fakat bu ağrılarınızı hafifletmek için tavsiyelerimize kulak verebilirsiniz.

Bu dönemde papatya çayı başta olmak üzere zencefil ve nane çaylarını denemenizi tavsiye ediyoruz. Bu çaylar sinir ve kaslar için oldukça rahatlatıcı bir etkiye sahiptir. Bu özel günlerinizde iki üç fincan bitki çayı size iyi gelecektir.

papatya cayi
Yukarıda bahsettiğimiz çaylar gevşeme ve rahatlama hissi ile beraber uyku isteğinizi arttıracaktır. Bu yüzden mümkünse sık sık uzanmalı ve cenin pozisyonunda uyumayı deneyebilirsiniz. Eğer uyuyamıyorsanız yüzüstü yatıp, ayaklarınızı kalçanıza doğru kaldırarak hafif egzersizler yapabilirsiniz.

Bitki çayı ve dinlenmek kar etmiyorsa, sıcak bir duş yapmak ya da ayaklarınızı on beş dakika sıcak suda dinlendirmek ağrılarınızı hafifletecektir. Bu dönemde sıcak su torbasının vazgeçilmez oluşu da sıcak etkinin özellikle karın ağrılarına her zaman iyi gelmesinden dolayıdır.

adet sancisi nasil gecer
Eğer sıcak su torbasına sahip değilseniz annenizin klasik yöntemlerinden faydalanabilirsiniz. Ütü ve havlu ikilisi bu konuda kurtarıcıdır. Havluyu ütü ile ısıtıp bel ya da karın bölgenize yerleştirip masaj yapabilirsiniz.

Ve biliyoruz ki bu özel dönemin vazgeçilmez besini çikolata. Eğer fazla şeker içermeyen, organik ve bitter bir çikolata tercih ederseniz bu sizi mutlu ederek sancılarınızı unutmanızı sağlayacaktır.

adet donemi bitter cikolata
Hayatınızın her anında bol tüketmeniz gereken su, regli dönemlerinde yaşanılan sıvı kaybı ile beraber daha çok önem kazanıyor. Halsiz kalmamanız için bol su tüketmelisiniz.

Yazar hakkında

Avatar

Sena Yıldırım

Yorum yap