Ruj Nasıl Kalıcı Olur? – Maskaraa

Ruj Nasıl Kalıcı Olur?

Ruj nasıl kalıcı olur

Ruj nasıl kalıcı olur? Evde kalıcı ruj nasıl yapılır? Kalıcı ruj nasıl sürülür? Ruj nasıl sabitlenir? Sorularının cevaplarını pratik ve kolay uygulanabilecek püf noktalarıyla hazırladık.

Her makyajın tamamlayıcısı olan ruj genelde mat, metalik ve parlak olarak tercih ediliyor. Cildimize uyguladığımız saf, doğal bakım yöntemlerini sizlerle daha önce paylaşmıştık. Tıpkı bunlar gibi dudağınıza uygulayabileceğiniz kolay tarifler sayesinde dudağınız daha bakımlı ve dolgun duracak; bu sayede kalıcı ruj için güzel zemin hazırlamış olacaksınız.

  Peeling, kalıcı ruj için kaçınılmazdır. Peeling sayesinde dudağınızda oluşan kuru ve çatlak görüntüden kurtulursunuz. 1 tatlı kaşığı şeker ve 1 tatlı kaşığı hindistan cevizi yağını iyice karıştırdıktan sonra dudağınıza dairesel hareketlerle uygulayın ve 10-15 dakika kadar beklettikten sonra ılık su veya ıslak bir bez yardımıyla temizleyin.

  Dudaklarınızı, diş fırçanızı hafif ıslattıktan sonra nazik ve dairesel hareketlerle fırçalayın. Böylelikle dudaklarınız daha dolgun görünecektir. Özellikle dudaklarınız ince bir yapıya sahipse belirli aralıklarla uyguladığınızda değişimi siz de fark edeceksiniz.

  Ruj nasıl kalıcı olur sorusunun en önemli noktasından biri de rujdan önce dudağı nemlendirmektir. Eğer zamanınız yoksa bile bu kolay adımı atlamadan geçmeyin.

  Nemlendiriciyi fazla sürdüyseniz eğer bir peçete yardımıyla fazlasını alabilirsiniz ardından rujunuzla aynı renk veya rujunuzdan bir ton koyu olacak şekilde dudak kalemi tercih edebilirsiniz. Dudak kalemini dudağınızı çerçeveleyecek şekilde uygulayın.

ruj nasil kalici olur
  Rujunuzu kalıcı olması için iki kat sürün. Birinci katı sürdükten sonra bir peçete yardımıyla hafifçe, bastırmadan fazlalığını alın ve ikinci katını da sürdükten sonra sizi gün boyu idare edecek kalıcı bir ruja sahip olabilirsiniz.

ruj nasil kalici olur

Yazar hakkında

Elif Can

Elif Can

İstanbul Gelişim Üniversitesi İnsan Kaynakları Yönetimi mezunu. Aynı zamanda maskaraa.com’da çeşitli kategorilerde yazar olarak devam ediyor.

Yorum yap