Saç Dökülmelerine Karşı Bakım Rutini Ve Önerileri – Maskaraa

Saç Dökülmelerine Karşı Bakım Rutini Ve Önerileri

saçlar neden dökülür

Sabah uyandığında yastığına dökülen saçlarını görüp güne kötü başlıyorsan ya da duştan çıktıktan sonra havlundaki saçlar sinirlerini bozuyorsa, taradığında elinde avuç avuç saç kalıyorsa ve kel kalmaktan korkuyorsan bu yazı tam senlik. Doktorlara göre günde 50 ile 100 arası saç kökünün dökülmesi normalmiş. Sizin saçlarınız bu orandan daha fazla dökülüyorsa saçlarınızı ağır şampuanlar ve ağır bakımlarla çok yoruyorsunuz demektir.

Saçlarımızı her gün yıkamak, ağır şampuanlar kullanmak, sürekli fön ve düzleştiricilere maruz kalması sağlıklı olmayabiliyor. Doktorlar 5,6 gün kendi haline bırakılmasını ve vücudumuzdaki yağlar ile beslenmesi gerektiğini söylüyorlar. Bu durum kulağınıza pek hoş gelmesede denemenizde fayda olacaktır.

  PEKİ ÖNERİLER NELER?

Organik hindistan cevizi yağı ile haftada bir veya iki kez tüm saçlarınıza maske yaparak ve yağın emilimi için geceden yapıp sabah saçlarınızı yıkamanız çok faydalı olacaktır. Saçlarınızın parlaklığını, yumuşaklığını görebilirsiniz. Aynı zamanda saç dökülmelerine karşıda çok iyi geliyor.

hindistan cevizi yağı
Çam yağı ise diğer mucizeler arasında. Şampuanınıza bir ölçek çam yağı ilave ederseniz ve bu şekilde saçlarınızı yıkarsanız dökülmelerin azaldığını fark edebilirsiniz. Şampuanlarınızın organik olmasına dikkat edin.

Yazar hakkında

Cansu Sövütcü

Cansu Sövütcü

Kırıkkale Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi'nde okuyor, Ankara'da yaşıyor ve yüzme antrenörlüğü yapıyor. Aynı zamanda maskaraa.com'da çeşitli kategorilerde yazar olarak devam ediyor.

Yorum yap