Saçlar Daha Hızlı Nasıl Uzar? – Maskaraa

Saçlar Daha Hızlı Nasıl Uzar?

Saçlar Daha Hızlı Nasıl Uzar?

Kadınların özen gösterdikleri en önemli şeylerden biri de saçlarıdır. Uzun, parlak, canlı saçlar her zaman göz kamaştırır. Saçları bazen bir depresyonla bazen kuaför hatası ile bazen can sıkıntısı ile kesmeye karar veririz. Saçlar bir ayda en fazla 5 cm uzarlar. Yani kısa olan saçı uzatmak o kadarda kolay değildir. Saçları hızlı uzatmak için bazı kürler ve alınan önlemler saçların hızlı uzamasına yardımcı olacaktır.

Öncelikle tabi ki ilk olarak yeterli su içmeliyiz. Su içmek saçlarımıza iyi gelir, nemli kalmasını sağlar. Günde en az iki litre su içmeliyiz. Aynı zamanda dengeli beslenmek, yediğimiz içtiğimiz şeylere dikkat etmek saçlarımız için oldukça önemlidir.

Saçları her gün taramalıyız. Bu saç dipleri için de yararlı olacaktır.

Saç kurutucuları, düzleştiricileri, fön makineleri gibi aletler saç diplerindeki nemi kurutur ve saçlara zarar verir ve uzamasını yavaşlatır.

Sağlıklı saçlar hızlı uzayacaktır. Bu yüzden saçlarınızı haftada en az iki kere yıkamanız gerekir.

Saç kremleri ile bakım yapmakta saçlarınızın hızlı uzamasına yardımcı olur.

Saçlarınızın uzaması için iyi gelecek olan bir diğer şey ise soğandır. Soğan suyu saçınızın uzamasına yardımcı olacaktır. Saçınıza bir maske gibi uygulayabilirsiniz.

Diğer bir bakım kürü suyun içine eklenen doğal yağlar ve esanslar. Bunlar gibi suyun içine damlatılan bir kaç damla elma sirkesi de saçınızdan iyi sonuçlar elde etmenize yarayacaktır.

Gece saçlarınız açık uyuyun. Sıkıca bağlanan ve yastıkta gece boyunca ezilen saçlar zamanla güçsüzleşir. Bu da, saçlarınızın uzun ve sağlıklı olmasını engeller. Bu nedenle, uyurken saçlarınız mutlaka açık olmalıdır.

Yazar hakkında

Maskaraa

Maskaraa

Yorum yap