Sevdiklerinize Yeni Yıl İçin Hediye Önerileri – Maskaraa

Sevdiklerinize Yeni Yıl İçin Hediye Önerileri

Yeni bir yıl daha kapımızı çaldı çalacak. Her yer yine renkli ve coşkulu süslemelerle dolu. Durum böyleyken, avm ve çeşitli mağazalar da ürünlerine bu coşkuyu, canlılığı oldukça eğlenceli şekilde yansıtıyor. Bu coşkuyu sevdikleriyle paylaşan ve umut dolu dileklerini iletmek isteyenler için ufak tefek hediyeleri birer bahane yapanları şöyle alalım.

1- Kendi Yaptığınız Bir Eşya

Hediyenin en değerlisi kendi ellerinizin emeğiyle ortaya çıkar. Ufak tefek süslerle ve malzemelerle oluşturacağınız yeni yıl havasına uygun bir anahtarlık mesela. Şeklini belirlediğiniz bir kalıbı, keçe ya da farklı kumaşlar kullanarak kesip içini elyafla doldurup dikebilir, metal halkalar takıp anahtarlık haline getirebilirsiniz. Çeşitli aksesuarlarla özelleştirebilir, şık paketler haline getirebilirsiniz.

yilbasi hediyesi
2- Bu Havaya En Çok Örgü Yakışır

Bu coşkunun en tatlı ayrıntısı da hiç kuşkusuz örgü. İster el örgüsü olsun ister makine, rengarenk ve yumuşak dokusuyla atkı, bere, eldiven kombinasyonu vazgeçilmez ideal hediyeler arasında.

yilbasi hediyesi
3- Fincan ve Bardaklar

Soğuk havaların içimizi ısıtan bir güzel yanı da çeşit çeşit kahvelerin, çayların içini doldurduğu rengarenk kupalar fincanlar…. Hem uygun fiyatlı hem her daim gözde. Sevdiklerinize kendinizi hatırlatmak için en sıcak bahane.

yilbasi hediyesi
4- Cüzdan / Çanta

Sık kullanılan eşyalar arasında, özellikle kız arkadaşlara en gerekli hediyelerden. Kırmızı rengin bolca kullanıldığı bu mevsimde küçük kırmızı askılı çantalar ya da nakışlarla süslü dev boy çantalar bütçenizi sarsmayan yeni yıl ruhunda bir hediye olabilir. Ele alındığında sıcak ve tüylü, oyuncak hissi veren ufak peluş cüzdanlar da buna dahil.

yilbasi hediyesi
5- Biblonun Modası Geçmez

Çam ağacı, noel baba, geyik vb. yeni yıla dair ne kadar simge varsa hemen hemen hepsinin çeşitli bibloları ve mumları bulunmakta. Yok biblo çok sıradan olur diyenler içinse, bu simgelerden yola çıkan mesela büyük bir oyuncak geyik ya da yumuşacık çam ağacı şeklinde yastık da olabilir.

yilbasi hediyesi
6- Çoraplar / Terlikler

Tam da bu mevsimde, piyasada öyle şirin paketlenmiş ve süslenmiş çoraplar var ki… Üstelik oldukça uygun fiyatlı ve hemen hemen herkesin ulaşabileceği mağazalarda. Kalın, yumuşak, desenli, renkli çeşit çeşit çorap veya kışlık ev terlikleri her yıl olduğu gibi bu yıl da çok popüler.

yilbasi hediyesi
7- Kişiye Özel Kutu

Çok sevdiğiniz arkadaşa, dosta, eşinize ya da annenize uygun bütçeli fakat ona özel yeni yıl kutusu hazırlayabilirsiniz. Yapmanız gereken tek şey bir kutu bulup süslemek ve içini sevdiğiniz insanın mutlu olacağı ufak tefek ayrıntılarla doldurmak. Fotoğraflar, kahveler, kurabiyeler, minik tatlar ve aklınıza gelen her şey… Özgünlüğü size, sevinci ikinize kalmış tatlı bir yeni yıl hediyesi.

yilbasi hediyesi
Hediye oldukça genişletilebilir bir kavram. Bazen abartılı bazen sade bir seçim olsa da bahanesi bol, keyfi bol. Yeni yıl hediyesi de aslında, insanlar için tatlı bir bahane. Umut dolu bir yılı daha sevdiklerimizle karşılamak, sevincimizi coşkumuzu birlik içinde yaşamak, yine yeni yıl için tüm iyi dilek ve duaların bizimle olduğunu sunmak ve her şeyden önemlisi, sevdiklerimize “seni seviyorum, sen benim için değerlisin” demenin, düşüncenin tatlı bir bahanesidir.

Yazar hakkında

Melis Ülgen

Melis Ülgen

Selçuk Üniversitesi Mesleki Eğitim Fakültesi mezunu. Moda Giyim öğretmeni. Meb'e bağlı okullarda Moda tasarım ve Dekoratif ev tekstili dersleri verdi. Aynı zamanda maskaraa.com’da çeşitli kategorilerde yazar olarak devam ediyor.

Yorum yap