Sivilce Ve Siyah Noktalar İçin Çözüm Yolları – Maskaraa

Sivilce Ve Siyah Noktalar İçin Çözüm Yolları

Sivilce Ve Siyah Noktalar İçin Çözüm Yolları

Yüzümüzde yağ bezlerinin olduğu hücreler vardır. Stres, heyecan, hormonlar vücudumuzdaki yağ salgısının artmasına neden olur. Makyajı çıkarmadan uyumakta yağ bezlerinin oluşmasına neden olduğu gibi gözeneklerimiz yağ ile tıkandığı zaman siyah noktalar oluşur. Bunların rengi beyaz da olabilir. Siyah noktalar gün geçtikçe sivilceye de dönüşebilir.

Siyah nokta ve sivilce oluşumunu önlemek için bazı yöntemler var;

İlk olarak bir kaşık limon suyu, bir kaşık tuz ve bir miktarda su ile yapacağınız karışımı haftada iki kere yüzünüze uygulayın.

Diğer bir karışım ise birer yemek kaşığı tarçın, bal ve limon suyundan oluşan karışımı masaj yaparak uygulayın. Bu işlem kızarıklıklara yol açabilir. Ama bir kaç dakika sonra hepsi geçecektir.

Sivilcelere ise iyi gelen şey sarımsaktır. Bir sarımsağı alıp ikiye bölün 3 dakika boyunca sivilcenin üzerinde gezdirin. Bu işlem sırasında biraz yanma hissedebilirsiniz. Sarımsak antibakteriyel özelliği sayesinde sivilcenizi kurutur ve yeni bir sivilce çıkmasını önler.

Bir diğer yöntem ise muz kabuğudur. Muz kabuğunu yüzünüzde masaj yaparak gezdirdikten sonra 15 dakika boyunca bekletip ardından durulamanız hem cildinizi yumuşatacaktır hemde sivilceleri önleyecektir.

Diğer çözüm ise buhar tedavisi. Bir tencere de suyu kaynatıp buharını suratınıza tutabilirsiniz. Buhar gözeneklerinizi açacak ve sivilcelerinize iyi gelecektir.

Yazar hakkında

Maskaraa

Maskaraa

Yorum yap