Sonbahar Gelin Makyajı Nasıl Olmalı? – Maskaraa

Sonbahar Gelin Makyajı Nasıl Olmalı?

sonbahar gelin makyajı

Sıcaklardan kavrulduğumuz günler yavaş yavaş yerini sonbahara bırakıyor. Hemen hemen hepimiz bu süreçte birçok yaz düğününe de şahit olmuşuzdur. Ama bazılarımız için sonbahar düğünlerinin yeri hep ayrıdır. İster yaz gelini ister sonbahar gelini olun her kadın; gelinliği, aksesuarı, saçı ve makyajı ile kusursuz bir gelin olmak ister. Fazla uzatmadan yazımızın içeriğini oluşturan “sonbahar gelin makyajı nasıl olmalı?” beraber inceleyelim.

  BEYAZ DOKUNUŞLAR

Düğün sürecinde strese, koşuşturmacaya, uykusuzluğa maruz kalan gelinlerin yüzlerine elbette yorgunluk yansımaları mutlaka olacaktır. Genç ve uyanık kalmanızı sağlanmak için gözlerinizin iç kısmına beyaz göz farı uygulamalısınız. Böylelikle küçük dokunuşlarla Düğün hazırlıkları esnasında yaşadığınız yorgunluğu yüzünüzde taşımamış olacaksınız.

beyaz göz makyajı
  PEMBE RUJ VE FARLAR

Hayalinizdeki prenses düğünü için pembe dudaklarınız ve farlarınızla güzel bir görünüm kazanabilirsiniz. Abartılı olmayan tonlarda kullanılan bu renk sizi toz pembe hayalleriniz içinde mükemmel bir görüntüye taşıyacaktır. Ama siz gözlerinizle çekicilik yaratmak, keskin bakışlarla dikkat çekmek istiyorsanız kedi göz makyajı tercihiniz olabilir.

sonbahar pembe gelin makyajı
  ÇEKİCİ VE İDDİALI; KIRMIZI RUJ GELENEĞİ

Çekici ve modern ile klasiği bir arada yaşatan kırmızı ruj ve kalın dudaklarınızla seksi bir makyaj stili uygulayabilirsiniz. Eskimeyen ve her döneme damga vuran bu tekniği kullanmanız beyazlar içinde sizin ne kadar iddialı olduğunuzu gösterecektir.

kırmızı ruj
  DOĞAL GÖRÜNÜMLÜ MAKYAJ

Pek çoğumuz makyajsız dışarı bile çıkamazken büyük bir cesaret gerektiren bu makyaj trendine kimler cesaret eder ki? Siz sonbahar gelini, doğallıktan yanaysanız bu makyaj stili ile sadeliğinizi konuşturup herkesi kendinize hayran bırakabilirsiniz. Doğal görünümlü makyaj ile yoğun kozmetik ürünlerinden uzak duruyorsunuz. Hafif pudra ve teninize uygun allık ile yüzünüzü renklendirecek ruj ve hafif maskara makyajınızı tamamlamaya yetecektir.

doğal makyaj yapımı
Bu arada değinmeden geçmeyelim özellikle kır düğünü yapacaksınız son zamanlarda yoğun talep gören renkli çiçek taçlar 2017 Sonbahar gelin aksesuarları arasında baş köşede yerini almış bile. Elinizdeki çiçek buketiniz ve saçınızdaki tacın uyumu ile enfes bir görünüme ulaşabilirsiniz.

görsel kaynak: makyajcom

Yazar hakkında

Alev Coşkun

Alev Coşkun

İstanbul Üniversitesi Gazetecilik bölümünden mezun. E-ticaret ve Sosyal Medya Uzmanlığı yapıyor. Aynı zamanda maskaraa.com'da çeşitli kategorilerde yazar olarak devam ediyor.

Yorum yap