Tatil Cenneti Marmaris: Kız Kumu – Maskaraa

Tatil Cenneti Marmaris: Kız Kumu

kız kumu

Türkiye’de bir çok gezip görebileceğimiz tatil yerleri var. Bunlardan birisi de Marmaris. Doğasıyla, deniziyle, mekanlarıyla ve birbirinden güzel koylarıyla Marmaris adeta bir cennet diyebiliriz.

Tatil tutkunları ‘mutlaka gidilmesi gereken yerler’ listesine Marmaris kız kumunu eklemeli. Kız kumunun en büyük özelliği denizin ortasından kumdan bir yol geçmesi. Bu muhteşem manzara görenleri hem şaşırtıyor hemde büyülüyor. Bir tarafı orman bir tarafı deniz olan kız kumu tatilcilere huzur ve keyif veriyor. Kız kumunun yakınındaki oteller ise oldukça salaş. Hayalini kurduğunuz ağaçtan yapılmış evlerde konaklayabilirsiniz. Dilerseniz butik otelleri de tercih edebilirsiniz.

marmaris kız kumu
  KIZ KUMU EFSANESİ

Rivayete göre kralın kızı bir balıkçıya aşık olur. Kraldan gizli gizli sahilde buluşurlar. Balıkçı denizden gelir kız kumsalda onu bekler. Büyük bir aşk yaşarlar. Fakat kral bu duruma karşıdır. Kral kızının balıkçıyla görüştüğünü öğrenir, kızını ve balıkçıyı yakalamaları için askerlerine emir verir. Kız askerlerin elinden kurtulur fakat balıkçıya koşması için denizin ortasından gitmesi gerekir. Bu sırada bir mucize gerçekleşir, hal böyle olunca kız bir avuç dolu kumu eline alır ve denize döke döke kendine yol açar. Balıkçıyla kızı bir daha ne gören olur ne de duyan.

Yazar hakkında

Cansu Sövütcü

Cansu Sövütcü

Kırıkkale Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi'nde okuyor, Ankara'da yaşıyor ve yüzme antrenörlüğü yapıyor. Aynı zamanda maskaraa.com'da çeşitli kategorilerde yazar olarak devam ediyor.

Yorum yap