Ter Kokusu Nasıl Giderilir? – Maskaraa

Ter Kokusu Nasıl Giderilir?

Ter Kokusu Nasıl Giderilir?

Terlemek kadınlar için olduğu kadar erkekler içinde önemli bir sorun olmuştur. Her zaman bakımına önem veren insanlar tere dair tüm sorunlarla karşı karşıya kalır. Her gün vücudumuz belli bir miktarda ter salgılar. Yoğun bir hayat içinde yaşadığımız stres, hava koşulları gibi nedenlerden dolayı sık sık terlemeye maruz kalırız. Özel günlerde bu durumu önlemek için bir kaç yöntem var. Aslında terin bir kokusu yoktur. Terin oluştuğu bölgelerdeki bakteriler kokuya yol açar. Özellikle koltuk altında ter bezleri daha aktiftir ve bu bölgedeki bakteriler kötü bir kokuya sebep olur.

Erkekler kadınlardan daha fazla terler. Bunun sebebi de erkeklerin ter bezinin daha fazla olmasıdır. Terin aslında %90 ı sudur. Geri kalanı da minerallerden oluşur. Terlemeyi önlemek için ada çayı içmeniz faydalı olacaktır. Ada çayı ter bezlerinin daha az çalışmasını sağlar ve bu durumda da daha az terlemiş olursunuz.

Deodorantlar da teri önlemeye yardımcı olur. Düzenli olarak deodorant kullanımı teri önler. Bunun yanında roll on kullanabilirsiniz. Bu ürünleri gece yatmadan önce kullanmak daha etkili bir sonuç almanıza yardımcı olacaktır. Ayrıca sadece koltuk altına değil ayaklarınıza da bu ürünleri uygulayabilirsiniz.

Tüyler ter kokusunu daha çok tutmaya yol açar. Bu yüzdende koltuk altı bölgesi her daim temiz olmalıdır. Bunların dışında aşırı baharatlı yiyecekler, fazla kilolar da terleme miktarını artıran diğer etkenlerdir. Bazı insanlarda durduk yere gece gündüz durmadan terleyebiliyorlar. Bu bir hastalıktır ve tıbbi yollarla müdahale edilmelidir.

Yapılan yanlışlardan biri de yazın fazla terlememek için çok fazla soğuk içecekler içmemeliyiz. Fazla soğuk olduğu takdirde vücudunuz o içeceği ısıtmaya çalışacak ve vücut ısısını artıracaktır. Bu durumda da terleme oranınız artacaktır.

Unutmayın ki terlemek aşırı derecede olmadığı sürece vücudumuzun doğal bir fonksiyonudur. Tamamen terlemeyi kesersek vücudumuza zarar verebiliriz.

Yazar hakkında

Maskaraa

Maskaraa

Yorum yap