Sweatcoin Nedir?

Sweatcoin Nedir?

sweatcoin nedir

Son zamanlarda adından oldukça söz ettiren kripto para birimleri, herkesin ilgi odağı haline gelmiş durumda. Kripto para birimi denilince ilk akla gelen Bitcoin oluyor; günümüzde Bitcoin türevi bir çok kripto para birimi mevcut. Bunlara her gün bir yenisi daha ekleniyor. Kullanıcılarına egzersiz yaptırarak para kazandıran Sweatcoin‘de bunlardan biri.

sweatcoin nedir
Fazlalıklarımızdan kurtulmak, formda kalmak ya da sağlıklı bir yaşam için egzersizi hayatımızın bir parçası haline getirmek… Hepimizin hayatımızın bir döneminde kafa yorduğumuz ve kendimizi motive etmekte zorlandığımız günler artık geride kalıyor. Egzersiz yapmak için motivasyon arayanlara oldukça iyi gelecek olan Sweatcoin, biz forma girerken bize para ödüyor.

Sweatcoin uygulaması nasıl çalışır?

İngilizlerin geliştirdiği bir IOS uygulaması olan Sweatcoin, kullanıcılarının telefon ivmeölçer ve GPS konumunu kullanarak dış mekan adımlarını takip ediyor, günlük adım sayısını hesaplıyor ve bunları Sweatcoin’lere dönüştürüyor. Uygulama, attığımız her 1000 adıma karşılık bizi, 0.95 Sweatcoin (SWC) ile ödüllendiriyor.

sweatcoin nedir
Uygulama, adım sayarların tek başlarına yanıltıcı veriler sunma ihtimaline karşı, adım sayısını hesaplamak için kendince bir yöntem kullanıyor; ortalama adım ölçünüzü hesaplayıp, GPS üzerindeki takip ettiğiniz yolu karşılaştırarak en adil sonucu bulmaya çalışıyor. Bu yüzden özellikle dış mekan yürüyüşleriniz için vaat ettiği ödemeyi yapacağını vurguluyor.

Sweatcoin’lerimi nerede kullanabilirim?

Kullanıcılar, biriktirdikleri Sweatcoin’lerini uygulama içi mağazalarda; Iphone’dan Apple saatlere, yoga derslerinden yüksek teknolojili spor ürünlerine kadar çeşitli ürün ve hizmetleri satın almak için kullanabiliyorlar. Uygulama aynı zamanda kazandığınız Sweatcoin’lerinizi, dünyanın dört bir yanındaki insanlara yardım etmenizi kolaylaştırmak adına, hayır kurumlarına bağışlama imkanı da sunuyor.

sweatcoin nedir
Suan İngiltere, Amerika ve İrlanda’da aktif olan Sweatcoin uygulaması Türkiye’de henüz hizmete geçmiş durumda değil.

Yazar hakkında

Hatice Özlem

İstanbul Teknik Üniversitesi İşletme Mühendisliği bölümü mezunu. Aynı zamanda maskaraa.com’da çeşitli kategorilerde yazar olarak devam ediyor.

Yorum yap