Kış Aylarında Evde Yapılacak Aktiviteler

Kış Aylarında Evde Yapılacak Aktiviteler

soguk havada evde ne yapilir

Soğuyan havalar içimizde nedensiz bir kasvete sebep olur. Birçoğumuz havanında erken kararmasıyla birlikte soğuk havada evde ne yapılır düşüncesi oluşur hemen eğlenceli arayışlara gireriz. Ekonominizi zorlamadan, iş stresinden uzaklaştırabilecek aktiviteleri sizin için listeledik.

  • Şimdiye kadar ertelediğiniz kitapların listesini oluşturup, en çok ilginizi çeken kitabı okumaya başlayın. Kış aylarında sıcak bir içecek eşliğinde yapılabilecek en güzel aktivitelerin başında gelir.
  • Boş bir sayfa ve birkaç renkli kalem ile aylık planlar hazırlayın. Her gün için boş saatlerinizi yazıp, detaylı bir şekilde yapacaklarınızı yazın. İzlemek istediğiniz filmlerin listesini çıkartıp aylık planınızda, istediğiniz günlere yerleştirin. Kişisel bakımınızla ilgili yapmanız gerekenleri, kendinizle ilgili yapmak istediğiniz ve ertelediğiniz her şeyi yazın ve hemen uygulamaya koyulun.
  • Yapılacaklar listesi oluşturun. Gezmek istediğiniz, görmek istediğiniz yerleri araştırıp yazın. Ne kadar bütçe gerekir, nasıl gidilir, gitmek istediğiniz kursların bir listesini çıkartın. Evinize yakın, bütçenize uygun olanları listeleyip, hemen yarın aramaya başlayın. Dış görünüşünüzle ilgili yapmak istediğiniz değişiklikleri, beslenme alışkanlıklarınızda değişmesini istediğiniz her şeyi belirleyip listeye ekleyin. Böylece yapmak istediklerinizi bir arada görüp gerçekleştirdikçe kendinizi daha iyi hissedeceksiniz.
  • Mutfağa girin. Daha önce yapmadığınız bir yemek ya da tatlı yapın. Çocuklarınız var ise beraber şekilli kurabiyeler yapmak da çok eğlenceli bir etkinlik olabilir. Sonunda güzel bir fotoğraf çekip o anlarınızı ölümsüzleştirip yaptığınız yiyeceği de keyifle yersiniz.
  • Düzen önemlidir. Odanız da ya da evinizin diğer bölümlerinde hoşunuza gitmeyen eşyaları dönüştürüp, daha keyifli mekanlar oluşturabilirsiniz. Kıyafetlerinizi ve çekmecelerinizi düzenleyip, işinize yaramayan eşyaları kullanabileceğini düşündüğünüz kişilere vermek sizi mutlu hissettirecektir. Yaşadığınız mekanlar psikolojimiz için çok önemli bir iyileştirici olabilir. Odanızı küçük dokunuşlarla daha eğlenceli bir hale getirebilirsiniz.
  • Günde bir saat bile olsa teknolojiden uzaklaşmak her açıdan iyi gelir. Bunu yapabileceğiniz en rahat yer evinizde tüm teknolojik aletlerden uzakta bir saati kendinize ayırıp, saçlarınızla ya da vücudunuzla ilgilenip çeşitli bakım kürleri hazırlayıp anın tadını çıkarabilirsiniz.
  • Ailecek keyif aldığınız bir oyun bulup hep beraber oynayabilirsiniz. Böylece ailenizle kaliteli zaman geçirirken zamanın nasıl geçtiğini bile anlamayacaksınız.
  • Arkadaşlarınızı çağırıp keyifli bir masa hazırlayıp, karaoke partisi verebilirsiniz.
  • Yetişkinler için 1000 parça ve üzeri puzzle kutularından alarak, puzzle tamamlama oynayabilir, stresinizin azalmasını sağlayabilirsiniz. Puzzle bittiğinde de odanızın bir köşesine güzel bir dokunuş yapmış olursunuz.

Bu maddelerden size yakın olanları seçin ve ertelemeden uygulamaya başlayın.

Yazar hakkında

Ece Mercan

İstanbul Ticaret Üniversitesi İç Mimarlık ve Çevre Tasarımı Bölümü mezunu. İç mimar olarak çalışıyor. Aynı zamanda tiyatro ile uğraşıyor. Maskaraa.com' da yazar olarak devam ediyor.

Yorum yap