Aura ve Çakra Nedir?

Aura ve Çakra Nedir?

aura ve cakra nedir

Aura nedir? Aura, tüm dünya varlıklarında ortak bulunan, her türlü varlığın üzerinde yer alan elektromanyetik alanlardır. İnce bir tabaka ve ışık gibi bir görünümü vardır. Etrafını kalkan gibi koruyan ışıktır; renkleri vardır ve fiziksel sağlığın yansıması gibi, enerji bedenidir.

Yüksek bir enerjide olduğunda renkler belirginleşir. Düşük enerjilerde yorgunluk, depresyon da olduğunda renkler soluk görünür ve her rengin bir anlamı vardır. Durumlara göre herkeste değişebilir. Bilim dünyasında birçok araştırma yapılmıştır. Kirlian‘ın özel fotoğrafçılığı yüksek voltajlı elektro grafik fotoğrafçılık tekniği ile aura görünümü kanıtlanmıştır.

Aura nasıl görünür?

Eğer aura görmek istiyorsanız, karanlık ya da loş bir ortamda duvara beyaz bir kâğıt koyun ve bir elinizi üzerine yaslayarak parmaklarınızı açın; aralarına ya da uç noktalarına bakarak görebilirsiniz. Hemen göremeseniz de egzersiz yaparak bir süre deneyin. 1 metrelik uzaklıkta odaklanmadan kişinin aurası görülebilir.

Peki aura nasıl güçlendirilir? Aura, titreşim bozukluğu oyulma gibi durumlarda kendinizi negatif hissedersiniz. Bunun için de; dik durmak, dik yürümek, toprağa basmak, meditasyon yapmak, deniz kenarında vakit geçirmek, kendinizi iyi hissedeceğiniz pozitif ortamlarda olmanız gerekmektedir.

Çakra nedir?

7 ana çakra bedenimizin üzerinde bulunmaktadır. Aura çakralarla etkileşim içine girer. Çakraya benzetme yaparsak tekerlek ibaresi uygun olacaktır. Sürekli dönen, sağlık durumlarını belirleyen kanallarıdır. Hepsinin salgı ve radyo frekansı gibi farklı olup; ruh, beden, fizik birbirleriyle zıtlaştığında ve uyumunu kaybettiğinde rahatsızlıklar ortaya çıkmaya başlar. Aura ve çakralar genişledikçe fark edilirsiniz. Manyetik bir çekime girersiniz. Daraldıkça da çekim gücü düşer. Bu yüzden, enerji akışımızı engelleyen birçok nedenler çakraların tıkanmasına sebep olabilmektedir. Bunlar; zihinsel çatışmalar, stres, baskılar, hava, kötü niyetler, evrenin doğasını bozan negatif durumlardır. Tüm psikolojimizi bozmamak adına dengede kalmak gerekiyor. Yaşadığımız tüm problemlerde farkında olarak adım atmak gerekiyor. Tüm varlığımıza sahip çıkarak yüksek frekansa geçerek önemsemek, her türlü sağlığımızı korumak için doğru iç açıcı kişilere ve aktivitelere yönelmek icabet eder. İşte 7 ana çakralar;

  1. Kök çakra: Dünya ile olan bağlantımızdır ve rengi kırmızıdır.
  2. Sakral (cinsel) çakra: Yaratıcılık ile ilgili olan çakradır ve rengi turuncudur.
  3. Solar pleksus (mide) çakrası: Yaşam enerjimiz olan çakradır ve rengi sarıdır.
  4. Kalp çakrası: Sevgi, mutluluk ile ilgili çakradır ve rengi yeşil ve pembedir.
  5. Boğaz çakrası: İletişim ve kendi gerçeğimizi ifade etme çakrasıdır ve rengi mavidir.
  6. Üçüncü göz alın çakrasıdır (iki kaşın arası):Duru göz sezgilerin açılması, rengi laciverttir.
  7. Taç (başımınız üstü) çakrası: Doğruyu bulmak, rengi mordur.

 

Yazar hakkında

Pınar Güven

Zeyrek kitabının yazarı, Reiki master öğreticisi. Aynı zamanda maskaraa.com’da çeşitli kategorilerde yazar olarak devam ediyor.

Yorum yap