Kedi Gözü Makyajı Nasıl Yapılır? | Maskaraa

Kedi Gözü Makyajı Nasıl Yapılır?

ked gozu makyaji

Kedi gözü makyajı, 1920’lerde ortaya çıkan hala modası geçmeyen güçlü bir akımdır. Kedi gözü makyajı gözlerinizi belirginleştirir ve bakışlarınıza çekicilik katar. Doğal tonlarda yaptığınız makyajınızı, önerilerimiz yardımıyla çekeceğiniz kedi gözü makyajıyla tamamlayarak bahara uygun, fresh ama dikkat çekici bir görüntü elde edebilirsiniz.

Eyelinerınızın kusursuz görünmesi için ince uçlu ve koyu olmasına özen gösterin. Kolayca şekil vermek ve keskin hatlar çekmek için kalem eyelinerlar ve fırçayla uygulayacağınız jel eyelinerlar yerine likit eyeliner tercih edin.

Öncelikle göz çevrenizi nemlendirin. Göz kapağınıza, göz bazınızı veya kapatıcınızı geçin. Daha sonra kirpiklerinizin daha dolgun görünmesi ve makyajınızda bütün bir görüntü elde etmek için üst kirpiklerinizin altına siyah göz kalemi uygulayın. Dilerseniz, alt kirpiklerinizin iç tarafına da siyah göz kalemi uygulayabilirsiniz ancak bu gözlerinizi daha küçük gösterecektir.

Kedi gözü makyajı yaparken hata yapma ihtimalini en aza indirmek için küçük adımlarla gidin. Göz kapağınızın ortasından, sonuna doğru kirpik diplerinizden ince bir çizgi çekin. Daha sonra göz kapağınızın ortasından göz pınarınıza kadar bu çizgiyi devam ettirin.

kedi gozu makyaji

Kedi gözü makyajının en önemli kısmı, güzel ve keskin kuyruklardır. Göz kapağınızın bitişinden 45 derecelik bir açı ile düz bir çizgi çekin. Kuyruğu yapmakta zorlanıyorsanız şeffaf banttan veya kredi kartından yardım alabilirsiniz. Çizginizi çektikten sonra eyelinerınızın kuyruğunu dilediğiniz kadar kalınlaştırabilirsiniz. Eyelinerınızda, taşan yerleri veya silmek istediğiniz yerleri, makyaj temizleyicisi ve pamuklu çubuk yardımıyla düzeltebilirsiniz.

Kedi gözü makyajınızı ortaya çıkaracak şey kirpiklerinizdir. Kirpikleriniz dolgun ve kıvrık görünmelidir. Bir kirpik kıvırıcısı yardımıyla kirpiklerinizi kıvırın. Daha sonra rimelinizi uygulayın. Dilerseniz, bakışlarınızı daha da belirginleştirmek için takma kirpik kullanabilirsiniz.

Kedi gözü makyajı, bütün dikkatleri gözlere çeken, yoğun bir makyajdır. Bu nedenle, kedi gözü makyajı yapıldığında, makyajın geri kalanında doğal tonlar tercih edilmelidir. Eğer kedi gözü makyajını gece kullanacaksanız, koyu gri tonlarında farlar tercih edebilirsiniz.

Yazar hakkında

Özge Özbaşar

Marmara Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım bölümü öğrencisi. Aynı zamanda maskaraa.com’da çeşitli kategorilerde yazar olarak devam ediyor.

Yorum yap