Yüksek Seviye Bronzluk: Latte Makyaj Nedir? - Maskaraa

Yüksek Seviye Bronzluk: Latte Makyaj Nedir?

latte makyaj nedir

Her yaptığı trend olan Hailey Bieber, son dönemde Latte Makeup ismiyle popüler olan makyajını da trend yaptı. Yenilebilir malzemelerden ilham alan makyajlar son zamanlarda birer birer moda olurken en yenilerinden biri de ”Latte Makeup” oldu. Sosyal medyada birçok ismin kendine uyarlayarak çektiği latte görünümlü makyaj, hem uygulaması kolay hem de birçok tarz ve kombin için uyumlu bir görünüm sağlıyor. Eğer siz de latte makeup nasıl yapılır diye merak ediyorsanız hızlıca sizler için hazırladığımız yazımıza geçelim.

latte makyaj

görsel kaynak: instagram.com/haileybieber

1. Ciltte latte görünümü

Öncelikle birinci adım olarak cildimizi latte makyaj görünümü için hazırlayalım. Bu makyajda tenimizin şeffaf ya da kendi renginde bir fondötenle eşitlenmesi yeterli oluyor. Varsa çillerin ortaya çıkması ve cildin kendi ışıltısının alttan görünmesi için bu adım ideal. Şimdi latte görünüm için gerekli ateşli sıcak kahve tonlarını vermeye hazırlanalım. Kusurları kapatmak için kapatıcınızı az miktarda krem bronzlaştırıcı veya kontür ürünüyle karıştırarak hafifçe uygulayın. Daha sonra doğal bir şekilde güneşten yanmış ‘sunkiss’ efektini vermek için krem bronzlaştırıcı veya kontür ürününü yanaklara da uygulayın. Bronzlaştırıcı bir pudrayla her şeyi sabitleyin. Cilt makyajının son adımında ten renginize uygun bir çil kalemiyle yüzünüze çiller ekleyin.

2. Gözlerde latte görünümü

Göz makyajınız için katlanma bölgesine kontür ürününüzden uygulayarak başlayın. Kirpik çizginize bir kahverengi kalem çekerek göz makyajını tamamlayın. Eğer daha gösterişli bakışlar isterseniz daha kahverengi bir göz farı kullanın, kahverengi göz kalemini gözünüzün iç kısmına kadar uzatın ve gözün iç köşesine altın rengi bir far geçin. Minimal bir maskara kullanarak latte görünümün öne çıkmasına izin verin.

3. Dudaklarda latte görünümü

Latte görünümümüzü nötr bir dudak makyajıyla tamamlayalım. Karamel, kahverengi veya nude bir dudak kalemiyle dudaklarınızı çerçeveleyip bolca dudak parlatıcıyla makyajı bitirin. En son dudaklarınıza bronzlaştırıcı pudranızdan bir fırça dokundurabilirsiniz.

Buğday tonlu kişilere çok yakışan bir makyaj olsa da açık tendeki görünümü de bir o kadar etkileyici bir makyaj. Açık tenli kişiler bu görünümü uygularken bronzluğu abartmalarına gerek yok.

Not: Makyajı yaparken alt tonumuza dikkat etmekte de fayda var. Sıcak ya da soğuk kahverengi tonlarını alt tonunuza uygun olacak şekilde seçerek en iyi görünümü yakalayabilirsiniz.

İlginizi çekebilecek diğer içerikler

Yazar hakkında

Ümmü Sönmez

Entelektüel ruhlu, trendleri takip eden, güzellik ve iyilik yolunda mükemmelleşme için çalışan bir fizyoterapist.