Plaj Çantası Nasıl Hazırlanır? | Maskaraa

Plaj Çantası Nasıl Hazırlanır?

plaj cantasi nasil hazirlanir

Plaj çantası nasıl hazırlanırplaj çantasında olması gerekenler konusunda bazı tavsiyeleri yazımızda bulabilirsiniz.

Yazın gelmesiyle şehir hayatının koşuşturmasından uzaklaşmak, iş stresini atmak ve kafa dinlemek için tatil planları yapmaya başladık. Kendimizi bir an önce serin sulara atmak ve deniz kenarında huzurla geçireceğimiz saatler için geri sayıma başladık. Geçireceğimiz bu değerli saatleri en güzel şekilde geçirmek için hazırlıklara başlamalı, eksiklerimizi tamamlamalayız. Peki plaj çantamızda neler olması gerektiğini biliyor muyuz? İşte detaylar;

1- Havlu

Plaj çantamızın demirbaşı tabi ki havlu. Yanınıza iki tane havlu almalısınız. Böylece, birini şezlongunuza serip diğeriyle kurulanabilirsiniz. Çantanızda yer kaplamaması için tercihinizi peştamal veya ince kumaşlı havlulardan yana kullanabilirsiniz.

2- Güneş kremi

Tatilinizde güneş yanıklarının canınızı sıkmasına izin vermeyin; yanınıza mutlaka koruyuculuğu yüksek bir güneş kremi alın. Ben bronzlaşmak istiyorum, yoksa güneşlenmenin ne anlamı var diyorsanız korumanın yanında bronzlaştırıcı özelliği olan güneş kremlerini tercih edin; fakat yüzünüzü direkt güneşe maruz bırakmayın. Ayrıca havuç yağı bronzlaştırma etkisi en yüksek yağlardan biridir.

3- Yedek mayo

Islak mayoyla oturmak birçok hastalığa davetiye çıkarıyor. Üstelik hissiyatı da oldukça rahatsız edici. Yanınıza yedek bikini veya mayonuzu almayı ve ıslak mayonuzu koymak için yedek poşet almayı unutmayın.

4- Saç ürünleri

Deniz tuzunun etkisiyle ıslak saçınızın düğümlenmesini önlemek ve güzel bir şekilde kurumasını sağlamak için yanınıza tarak, toka ve isteğinize göre taramanızı kolaylaştırmak için saç spreyinizi alın. Ayrıca, denize girmeden önce saçınızı örerseniz yüzerken ve çıktıktan sonra saçınızla uğraşmanız gerekmeyecektir.

5- Pareo

Plaj giyiminin vazgeçilmez parçaları pareolar hem çok şık, hem de pratik ve rahattır. Bu nedenle pareolar, plaj çantalarımızın olmazsa olmazlarından biridir.

6- Gözlükler

Zaten güneş gözlüklerimizi özellikle de yaz aylarında gözümüzden çıkarmıyoruz. Peki, deniz gözlüğünüzü yanınıza aldınız mı? Deniz gözlüğü, suyun altındaki muhteşem görüntüye tanık olabilmenizi sağlarken gözlerinizin yanmasını da engelleyecektir.

7- Su geçirmez çanta

Sudan ve kumdan korumanız gereken eşyalarınız için yanınıza mutlaka su geçirmez küçük bir çanta alın. Bu çantaya telefonunuz, paranız ve kimliğiniz gibi önemli eşyalarınızı koyarak onları güvende tutabilirsiniz.

8- Dudak nemlendiricisi

Güneşin ve tuzlu suyun etkisiyle dudaklarınız kuruyup çatlayabilir. Bunu önlemek için yanınıza bir dudak nemlendiricisi alın ve sık sık sürün. Hafif renk verenlerden tercih ederek yüzünüze renk verebilirsiniz.

9- Su ve meyve

Ben kafamı dinlemek istiyorum kalabalıktan uzak, tek başıma takılacağım diyorsanız yanınıza bol bol su ve meyve almayı unutmayın. Meyveler, yaz aylarında hem su ve şeker ihtiyacınızı karşılamaya yardımcı olacak, hem de fresh bir şekilde karnınızı doyurmanızı sağlayacaktır.

10- Kitap veya dergi

Deniz kenarı, okumak için en sakin ve ideal yerdir. Yanınıza mutlaka bir kitap veya dergi alın. Bu sayede saatlerin nasıl geçtiğini anlamayacaksınız.

Yazar hakkında

Özge Özbaşar

Marmara Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım bölümü öğrencisi. Aynı zamanda maskaraa.com’da çeşitli kategorilerde yazar olarak devam ediyor.

Yorum yap