Oje Nasıl Çabuk Kurur?

Oje Nasıl Çabuk Kurur?

oje nasil cabuk kurur

Ojenizin kuruması için ortalama 20-60 dakika arası bir süreye ihtiyacınız vardır. Tamamen kurumayan ojenin dağılıp, ellerinizi mahvetmesi ise yalnızca saniyeler alır. Peki oje nasıl çabuk kurur? Ojenizin kuruma sürecini hızlandırmak isterseniz, şimdi okuyacağınız adımları takıp edebilirsiniz. İster yalnızca birini; isterseniz art arda hepsini… İzleyeceğiniz bu adımlar, ojenizin normalden daha hızlı kurumasına yardımcı olacak ve size bozulmayan, uzun süreli ve kalıcı bir manikür rahatlığı sağlayacaktır.

1- Uçurun

Kuaför salonlarında sık sık rastlayabileceğimiz bir yöntem olan; ojeyi uçurma metodunu siz de evinizde uygulayabilirsiniz. Evinizdeki saç kurutma makinesi, bu konuda size gereken desteği sağlayacaktır. Tek yapmanız gereken; saç kurutma makinenizi çalıştırıp, “soğuk hava” konumuna getirmek ve tırnaklarınıza çevirmek.

2- Dondurun

Soğuğun oje üzerinde sertleştirici bir etkisi bulunması nedeniyle buzlu su banyosu da harika bir yöntem olacaktır. Ojenizi sürmeye başlamadan önce, bir kabın içine buz doldurup üzerine su ekleyin. Oje sürmeyi bitirdiğinizde, tırnaklarınızı ortalama bir dakika kadar buzlu suyun içinde bekletin. Böylece ojenizin bir kısmının kuruyup, bir kısmının kurumamasını da engellemiş olursunuz. Çünkü soğuk, tırnağınızın her bölgesini etkisi altına alır. Bir ipucu da tam tersi için; eğer probleminiz ojenizi çıkartmakla ilgiliyse bu durumda da ellerinizi sıcak suda bekletebilirsiniz.

3- Spreyleyin

Günümüzde, neredeyse tüm kozmetik mağazalarından temin edebileceğiniz oje kurutucu spreyleri kullanabilirsiniz. Böylece ojeleriniz bir kaç dakika içerisinde tamamen kuruyacak ve bozulmayacaktır. Ayrıca sıkı durun, efsane bir bilgi daha; yemek pişirmek için kullandığınız yağlar da aynı işlevi görmektedir. Tabi siz yine de spreyinizi sıkın, bir kaç dakika bekledikten sonra ellerinizi sabunla yıkayın. Böylece yağ kokmamış olursunuz.

4- İnce işleyin

Fırçaya bolca oje alıp tek bir kat ya da iki kat olarak tırnağınıza uygulamaktansa örneğin üç ince kat halince ojenizi sürün. Her bir katı sürdükten sonra kuruması için bir kaç dakika bekleyin. Tamamen kuruduğundan emin olduktan sonra, bir sonraki katı uygulayın. Bu uygulama sonucunda manikür süreniz uzayacakmış gibi görünebilir ama aslında ojenizin kuruması için gereken süre kısalacaktır.

5- Üzerini örtün

Oje üzerine uygulanan hızlı kurutucu cilalar daima iyi bir yöntemdir. Her şeyin yerli yerinde kalmasını sağlar ve tırnaklarınızı korur. Bu metodun tek tehlikesi ise, altta hala sıvı halde bulunan ojenin dağılması ve aşınmalar oluşmasıdır. Bu nedenle buna kökten çözüm olarak yaklaşmak pek doğru sayılmaz.

Yazar hakkında

İrem Uzel

Yorum yap