Supradyn All Day Nedir? Faydaları Nelerdir?

Supradyn All Day Nedir? Faydaları Nelerdir?

supradyn all day nedir

Supradyn All Day 1 Ağustos 1863 yılında kurulan, Bayer kimya firması tarafından üretilen bir multivitamin gıda takviyesidir. İçeriğinde 14 vitamin, 12 mineral ve koenzim Q10 barındırır.

Vitaminler vücudumuz için gerekli olan ve vücudumuzda katalizör (kimyevi tepkimelerin hızını arttıran veya yavaşlatan madde) görevi gören organik maddelerdir. Vücudumuz gerekli vitamini alamadığı takdirde metabolizmada yavaşlamalar ve bağışıklık sistemimizde deformasyonlar oluşmasına yol açar.

Günümüz yoğun iş temposunda kendimizi bir yerden diğerine koşturur halde buluyoruz. Ne kadar sağlıklı beslenmek için çaba sarf etsek de çoğu zaman beslenmemize özen gösteremiyoruz. Bir günü atlattık mı diğer güne kendimizi daha dinç hissedebilmek için gıda takviyesi alma ihtiyacı duyabiliyoruz. Tam bu noktada Supradyn All Day ihtiyaç duyulan enerjiyi bize sağlıyor.

Supradyn All Day‘in içeriğinde bulunan koenzim Q10 vitamin benzeri bir maddedir. Son zamanlarda en popüler besin takviyelerinden biri haline gelmiştir. Koenzim Q10’un temel görevi enerji üretiminde enzimlerle bir arada çalışmaktır. Bu şekilde vücudumuzun ihtiyaç duyduğu enerjiyi sağlar ve kaslarımızı güçlendirir.

Supradyn All Day’in içeriği

Bir efervesan tablet içeriği;

Vitaminler: C vitamini 80 mg, Niasin 16 mg, E vitamini 12 mg, Pantotenik asit 6 mg, B6 vitamini 1.4 mg, B2 vitamini 1.4 mg, B1 vitamini 1.1 mg, A vitamini 800 mcg, Folik asit 200 mcg, Biotin 50 mcg, K vitamini 25 mcg, D vitamini 200 IU, B12 vitamini 2.5 mg.

Mineraller: Kalsiyum 120 mg, Magnezyum 80 mg, Klor (yok), Potasyum (yok), Demir 14 mg, Çinko 10 mg, Mangan 2 mg, Bakır 1 mg, İyot 150 mcg, Selenyum 50 mcg, Molibden 50 mcg, Krom (yok).

Diğer: Koenzim Q10 4.5 mg

Supradyn All Day’in faydaları

Son zamanlarda çok fazla kullanıcısı olan Koenzim Q10 ile desteklenen Supradyn All Day, hayatta aktif kalmamız için bize gereken enerjiyi sağlar. Yorgunluk, bitkinlik derken yapmamız gereken işlere gereken özveriyi gösteremiyoruz. Supradyn All Day vücudumuzu güçlendirir, kendimizi daha dinç hissettirir. Supradyn All Day ile günlük faaliyetlerimizi sürdürmek, güne erken başlamak artık bir külfet olmaktan çıkar.

Supradyn All Day B12 vitamini eksikliğinde, tırnak çatlaklarında, cilt tedavilerinde ve şaç dökülmelerinde kullanılır. Hafızayı güçlendirir ve unutkanlığı önler. Kemiklerin ve dişlerin güçlenmesinde kullanılır. Konsantrasyonu artırır, iş yerinde çalışma alanınızda performansınızı olumlu yönde etkiler. Bunların haricinde birçok hastalık tedavisinde destekleyici etken gıda takviyesi olarak da kullanılır.

Supradyn All Day’in yan etkileri

Supradyn All Day dozunda kullanıldığında faydalıdır. Ancak doktorunuzun tavsiye ettiği dozun dışına çıkarsanız aşağıda belirtilen yan etkilerden biri ile ya da beklenmedik bir etki ile karşılaşabilirsiniz. Bu şekilde bir etki gözlemlediğiniz takdirde derhal doktorunuza başvurunuz.

 • Bulantı
 • Kusma
 • İshal
 • Kabız
 • Aşırı susuzluk
 • Aşırı yorgunluk
 • Saç seyrelmesi
 • Bulanık görme
 • Sivilce
 • Mide krampı
 • İştahsızlık

Supradyn All Day kullanırken dikkat edilmesi gerekenler

Supradyn All Day kullanırken tok olduğunuzdan emin olunuz. Doktorunuzun tavsiye ettiği dozda kullanmaya özen gösteriniz. Hamilelik dönemi veya çocuk emzirme dönemindeyseniz veya herhangi bir kullandığınız ilaç var ise kullanmadan önce doktorunuza başvurunuz. Ayrıca içeriğinde ki herhangi bir maddeye karşı alerjiniz olabilir. Herhangi bir alerjik reaksiyon ile karşı karşıya kalmamak için doktor tavsiyesi ile kullanılmalı. Supradyn All Day gıda takviyesidir; herhangi bir besin yerine geçmez.

Supradyn All Day’i kimler kullanabilir

Vitamin eksikliği yaşayan kişiler, hastalanacağını hissedenler, hastalıktan sonra dinlenme sürecindekiler, kendini yorgun hissedenler, mental yorgunluk yaşayanlar, sigara ve alkol kullananlar, yoğun spor yapanlar kullanabilir.

Supradyn All Day kilo aldırır mı?

Supradyn All Day multivitamindir ve vitaminler kalori içermez; yani Supradyn All Day kullanıp kilo almazsınız. Ancak iştahınız açılabilir.

Supradyn All Day günde kaç kez kullanılabilir?

Önerilen, günde bir tablet tok karınladır. Ancak kullanmadan önce doktorunuza danışınız. Eğer gün içerisinde kullanacağınız dozu kaçırırsanız mümkün olan en kısa sürede almaya çalışın; ancak ikinci tableti alma saatiniz yaklaştıysa erteleyin ve kısa zaman içinde iki doz birlikte almayınız.

Supradyn All Day’in son kullanma tarihi var mıdır?

Supradyn All Day’in son kullanma tarihi vardır ve kullanmadan önce kontrol ediniz.

ÖNEMLİ: Burada anlatılanların bilgilendirme amaçlı olduğunu unutmayın. Kullanmadan önce lütfen doktorunuza başvurunuz.

Yazar hakkında

Meliha Kesgin

İstanbul Üniversitesi fizik bölümü mezunu ve işletme bölümü öğrencisi

Yorum yap