Takma Tırnak Nasıl Kullanılır?

Takma Tırnak Nasıl Kullanılır?

takma tirnak nasi kullanilir

Takma tırnak kullanımıyla ilgili herkes farklı düşünceler ortaya atarak kafanızı karıştırabilir. Takma tırnak nasıl kullanılırtakma tırnak nasıl çıkarılırtakma tırnak nasıl yapıştırılırtakma tırnak nasıl yapılır diye düşünüyorsanız takma tırnak kullanımıyla ilgili bütün sorularınızın yanıtını yazımızda bulabilirsiniz.

Kadınlar bakımlı ve güzel ellere sahip olmak ister ancak tırnak bakımı sanıldığı kadar kolay değildir. Düzenli bakım ve zaman ister. Buna ayıracak vaktiniz olmayabilir. Kolay kırılan tırnaklara veya yapısal olarak yavaş uzayan tırnaklara sahip olabilirsiniz. Tırnaklarınızı yemenin önüne geçemiyor olabilirsiniz. Tırnaklarınızın güzelliğinizin önüne geçmesine izin vermek istemiyorsanız ve artık ellerinizden saklamak istemiyorsanız kullanması oldukça pratik olan takma tırnaklar sizi memnun edecektir.

Takma tırnak nasıl yapıştırılır?

Takma tırnaklarınızı kullanmaya başlamadan önce ojelerinizi silin ve tırnaklarınızı şekillendirin. Takma tırnağınızın doğal görünmesi için tırnaklarınızı kısaltın. Ellerinizi sıcak su ile yıkayın ve iyice kurulayın. Tırnaklarınızın temiz ve kuru olduğundan emin olduktan sonra, törpü yardımıyla takma tırnağınızın uzunluğunu ayarlayın ve şekillendirin. Takma tırnaklarınız, üzerine yapıştıracağınız tırnağınızın üzerine koyduğunuzda görüntü sizi tatmin ediyorsa artık yapıştırma vakti geldi demektir.

takma tirnak nasi kullanilir
Tırnak yapıştırıcınızı, kendi tırnağınızın üzerine ve takma tırnağın arkasına ince bir katman sürün ve bekletmeden yapıştırın. Tırnağı yerine oturttuktan sonra hafifçe ileri ittirin ve iyice yapıştığından emin olmak için 5 dakika boyunca üzerine bastırın. Tırnaklarınızı yapıştırdıktan sonra 15-20 dakika ellerinizi kullanmamaya çalışın. Daha sonra dilerseniz üzerine oje sürebilirsiniz.

Takma tırnak nasıl çıkartılır?

Tırnaklarınızın sağlığı için takma tırnağı 4-5 günde bir çıkarın ve tırnaklarınızın hava almasına izin verin. Takma tırnağın altında kendi tırnaklarınızın da uzadığını unutmayın. Bu nedenle, tırnağınızın sağlığı için ve uzayan tırnaklarınızın canınızı acıtmaması için yenileme işlemini en fazla beş günde bir yapın. Eliniz alıştıkça bu işlemin ne kadar pratik ve hızlı olduğunu göreceksiniz.

takma tirnak nasi kullanilir
Takma tırnakları çıkarmak oldukça kolaydır. Bir kase içerisine sıcak su koyun ve ellerinizi bekletin. Daha sonra tırnaklarınızı kenarından çektiğinizde kolaylıkla çıkacaktır. Eğer çıkmıyorsa zorlamayın ve sıcak suda bekletmeye devam edin. Takma tırnakları çıkardığınızda, tırnaklarınızın sararmış olduğunu görebilirsiniz. Bunun sebebi, tırnaklarınızın nefessiz kalmasıdır. Tırnaklarınızı beyazlatmak için sıcak su dolu kasenizin içerisine limon suyu damlatabilirsiniz. Takma tırnaklarınızı çıkardıktan sonra tırnaklarınızın zayıflamasının önüne geçmek için bakım yağı veya vazelin sürün.

Çıkardığınız takma tırnakların arkasındaki yapıştırıcı kalıntılarını temizlerseniz daha sonra tekrar kullanabilirsiniz. Bu işlemi aseton yardımıyla kazıyarak yapabilirsiniz.

Bakımlı ve güzel görünen tırnaklarınızla mutlu günler dileriz 🙂

Yazar hakkında

Özge Özbaşar

Marmara Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım bölümü öğrencisi. Aynı zamanda maskaraa.com’da çeşitli kategorilerde yazar olarak devam ediyor.

Yorum yap