Makyaj Süngeri Nasıl Kullanılır?

Makyaj Süngeri Nasıl Kullanılır?

makyaj sungeri nasil kullanilir

Son günlerde sıkça karşılaştığımız, trend zirvesinde olan makyaj süngerlerini hepimiz az çok biliyoruz. Fakat, neden makyaj süngeri kullanmalıyız, makyaj süngeri ne işe yarar, makyaj süngeri neden ıslatılır, makyaj süngeri kullanırken nelere dikkat etmeliyiz ve en önemlisi makyaj süngeri nasıl kullanılır bunlar hakkında yeterli bilgimiz yok. Bu yazımda size bunlardan bahsedeceğim. İşte makyaj süngeri hakkında bilmediğimiz püf noktalar!

Makyaj süngeri nedir?

Makyaj süngeri, son yıllarda trend olan, fondöten ve kapatıcı uygulamada bize yardımcı olan bir kozmetik ürünüdür. Tabiki fondöten ve kapatıcınızı parmaklarınızı kullanarak da uygulayabilirsiniz. Fakat daha iyi, daha pürüzsüz ve profesyonel bir cilt makyajı elde etmek istiyorsanız makyaj süngerlerine başvurabilirsiniz.

Peki, makyaj süngeri kullanırken nelere dikkat etmeliyiz?

Aslında bu konu makyaj süngeri hakkında en iyi bilmemiz ve çok fazla dikkat etmemiz gereken bir nokta. Sonuçta cildimizle temas eden bir ürün ve cilt sağlığı oldukça önemli bir husus. Cilt kanserine kadar yol açabilir.

makyaj sungeri nasil kullanilir

Makyaj süngerini kullandıktan sonra, süngerin üzerinde fondöten veya kapatıcı kalıntıları olacaktır. Her kullanımdan sonra mutlaka uygun bir sabunla, kalıntı kalmayacak şekilde temizlemeli ve makyaj süngerini uzun süreli kullanmamaya özen göstermelisiniz. Birkaç ayda yenileyin. Ucuza kaçmayın. Kusursuz bir makyaj istiyorsanız, bunu kusursuz makyaj ürünleriyle ortaya çıkarın.

Makyaj süngeri nasıl kullanılır?

Makyaj süngeri kullanmak aslında oldukça basit. Bilmeniz gereken püf noktalar var sadece. Makyaj süngerini olduğu gibi fondöten sürüp uygularsanız, verimli sonuç alamaz ve cildinizde tahrişe sebep olursunuz. Ancak, makyaj süngerinizi iyice ıslatarak kullanırsanız pürüzsüz bir cilt makyajı elde edersiniz.

Süngerin her bir noktasının ıslandığına emin olun ve süngeri iyice ıslattıktan sonra fazla suyunu sıkın. Süngerin büyüdüğünü ve yumuşadığını fark edeceksiniz.

makyaj sungeri nasil kullanilir

Fondöteni uygulama aşamasında, az miktarda fondöteni yüzünüze noktalar halinde dokundurun. Noktalama ve tampon hareketlerle fondöteni cildinize yedirmeye başlayın. Aynı tekniği kapatıcı, aydınlatıcı hatta krem allık kullanırken de tercih edebilirsiniz.

Makyaj süngeri nasıl kullanılır diye korkmayın! Aslında bu yazımızda sizlere makyaj süngeriyle fondöten uygulamanın ne kadar kolay olduğunu anlattık. Şimdi iş size düşüyor. Haydi ayna karşısına! Makyaj süngeri ile kusursuz bir makyaj yapma zamanı!

Yazar hakkında

Elif Özdemir

İstanbul Aydın Üniversitesi Radyo ve Televizyon Programcılığı öğrencisi. Hürriyet Mahmure'de stajyer olarak çalıştı. Moda ve güzellik ilgi alanı. Maskaraa.com'da çeşitli kategorilerde yazar olarak kariyerine devam etmekte.

1 Yorum

Yorum yap