Tonik Nedir? Tonik Nasıl Kullanılır?

Tonik Nedir? Tonik Nasıl Kullanılır?

tonik ne ise yarar

Sağlıklı ve güzel bir cilt için cildimizi iyi ve düzenli bir şekilde temizlemeliyiz. Ancak, her ne kadar yüz temizleme jelleri ve makyaj temizleyicilerle yüzümüzü düzenli olarak temizlesek de maalesef cildimiz makyaj ve kir kalıntılarından tamamiyle arınmıyor. Cildimizin tam anlamıyla temizlenmesi için tonik, cilt bakımı rutinimizde mutlaka olması gereken bir adımdır. Günümüzde toniğin ne işe yaradığı hala tam olarak bilinmediği için çoğu insanın cilt bakım rutininde olmasa da sağlıkla ışıldayan bir cilt için hayatımızda yer edinmesi gereken bir üründür. Peki bu kadar övdüğümüz tonik nedir, tonik ne işe yarar ve tonik nasıl kullanılmalıdır?

Tonik nedir?

Tonik, içerisinde cilt temizleyici maddeler bulunduran özel bir losyondur. Genellikle su ve alkolden oluşur ancak cildi kurutarak tahriş edebileceği için yağlı cilde sahip olanlar hariç alkollü tonik kullanılması önerilmez. Eğer sivilce ve akne şikayetiniz yoksa gül suyu sizin için doğal ve uygun fiyatlı bir tonik alternatifi olacaktır.

makyaj temizleyici

Tonik ne işe yarar?

  • Tonik, antiseptik özelliği sayesinde ciltte kalan kir kalıntılarını temizleyerek cildin derinlemesine temizlenmesini sağlar.
  • Ciltteki yağı emer.
  • Düzenli kullanımda cildin nem dengesini düzenleyerek sivilce ve akne gibi problemlerin önüne geçer.
  • Tonik, kendisinden sonra sürülen nemlendirici ve kozmetik ürünlerin cilde daha iyi oturmasını sağlar.
  • Cilde sağlıklı bir ışıltı verir ve cildin genç kalmasını sağlar.
  • Gözeneklerin sıkılaşmasını sağlar.

Tonik nasıl kullanılır?

Tonik, düzenli kullanılması gereken bir üründür. Sabah yüzünüzü temizledikten sonra ve akşam makyajınızı temizledikten sonra makyaj temizleme pamuğu ile toniği dairesel hareketlerle yüzünüze yedirin. Daha sonra nemlendiricinizi uygulayın. Düzenli kullandığınızda toniğin cildinize faydalarını gözle görünür bir şekilde fark edeceksiniz.

Yazar hakkında

Özge Özbaşar

Marmara Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım bölümü öğrencisi. Aynı zamanda maskaraa.com’da çeşitli kategorilerde yazar olarak devam ediyor.

Yorum yap