2018 İlkbahar/Yaz Makyaj Trendleri

2018 İlkbahar/Yaz Makyaj Trendleri

makyaj trendleri

2018 kışına veda neredeyse ettik. Hava hala soğuk olduğu için fark edemesek de ilkbahar geldi çattı. Peki görünümümüzü tamamlayacak olan makyajımızı nasıl yapmalıyız? 2018 ilkbahar/yaz makyaj trendleri neler? Hepsini bu yazımızda bulabilirsiniz.

1- Doğallık ön planda

Modanın maksimalizmi makyajda da karşımıza çıkıyor. Sadeliğin ön planda olduğu sağlıklı ve parlak ciltler dikkat çekiyor. İlkbaharın ve yazın fresh havasıyla kontür trendi uçup gidiyor ve yerini bol allıklı, güneşte yanmış görünümlü yanaklara bırakıyor.

dogal
2- Kalın kaşlar

Kadınlara daha genç ve fresh bir görünüm sağlayan kalın kaş modası 2018’de de devam ediyor. El değmemiş kaş görünümü makyajınıza uğraşılmamış ve naturel bir görünüm katacak. Özenle çizilmiş keskin kaşlar geride kaldı diyebiliriz.

kalin kas
3- Modern eyelinerlar

Giyim dünyasında olduğu gibi makyajda da eskiye dönüş hakim. Kalın, retro eyelinerlar bu ilkbahar/yaz döneminde sık sık karşımıza çıkacak ve bakışlarımıza dramatik bir hava katacak gibi duruyor. Bunun yanında kışın trend olan grafik eyelinerlar da önümüzdeki aylarda tahtını koruyacak gibi.

eyelinar
4- Parlak dokunuşlar

Sim, payet, pul, metalik farlar… Önümüzdeki ilkbahar/yaz aylarında sade bir cilt üzerine yapacağınız bu ufak dokunuşlar, size naif bir görünümün yanında iddialı ve modern bir görünüm katacaktır.

oje
5- Çarpıcı renkler

İlkbaharın gelmesiyle neon farları ve rengarenk rujları her yerde görmeye başlayacağız yine. Önümüzdeki aylarda özellikle turuncu ve narçiçeği tonlarında rujlar ve mor farlar gözümüze çarpacak. Makyajsız ve parlak bir cilt görünümü üzerine dudaklarınızda ya da gözlerinizde iddialı bir renk kullanarak tüm dikkatleri üzerinize çekebilirsiniz.

makyaj

Yazar hakkında

Özge Özbaşar

Marmara Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım bölümü öğrencisi. Aynı zamanda maskaraa.com’da çeşitli kategorilerde yazar olarak devam ediyor.

Yorum yap