2018 Yaz Modası ve Renk Trendleri

2018 Yaz Modası ve Renk Trendleri

2018 yaz modasına geçmeden sizlere kısa bir ön bilgi paylaşmak isterim. Bu bilgilerle ilerlediğinizde moda ve trendler artık sizin için daha ulaşılabilir olacak. Öncelikle “doğru beden ve doğru renk de giyinmek” altın kuraldır. Güzel görünmek istiyorsak kendimizi tanımamız ve ışığı nereye koymamız gerekir bunu bilmeliyiz. Bu maddeyi özümsemekle daima zamansız ve zahmetsiz şıklıkta olabilirsiniz. Giyinmek sizin için artık çok keyifli, eğlenceli olacak. Gardrop önünde boşa geçirdiğiniz zamanları unutun artık. Gelelim 2018 yaz modası ve renk trendlerine;

Sarı renk, bu yaz trend ama hemen hangi renkle nasıl kombinleyeceğiz telaşına düşmeyin; yapacak çok şey var. Tekrar gündeme gelen tek renk giyim trendi “ton sür ton” yani “ton üzerine ton” giyim trendi ile harikalar yaratabilirsiniz. Zıtlık uyumu ise size kesinlikle joker olur. Sarı rengi tek bir parça ile kombininiz de patlatarak kullanabilirsiniz. Max Mara’nın şahane bir hasır Pasticcino çantası var bu sadece bir örnek. Ya da sarıyı tek bir küpe, fular olarak ben de trendlere uyuyorum dozunda da kullanabilirsiniz, rahat olun.

sari renk
Bol bol parıltı akımı var; taş, tüy ve püsküller her yerde. Tüm koleksiyonlarda bu akımı görebilirsiniz.

piriltili kiyafet
Logolar da bu yaz her yeri kaplıyor. 2018 yaz modasında Valentino’da da yerini aldı. Bu sezonla birlikte artık her çantasında “VLTN” logosunu kullanacak. Louıs Vitton, Ferre de logo öncülerinden.

vltn canta
Benim diğer bir favori trendim ise Double Denim’ler. Daha çok spor kullanımda görmeye alıştığımız denimler artık şıklığa geçiş yaptı. Şık ve zarif Dior kadını da bu akıma mükemmel uyum sağladı. Dior SS/2018 yaz sezonunda denim takımlar çantalar ile yaza hazır. Calvin Klein-Tom Ford koleksiyonlarında denim takım kullananlardan.

denim elbise
Öncü trend tek renk giyim ton sür ton bu yaz “must have”! Bir çok celebrity de gördüğümüz bu akımı çok beğeniyorum. Cool, fresh ve asil bir bakış.

sari elbise
Paris moda haftası street style da çok sık gördüğümüz Chanel ve Celine şeffaf plastik çantalar sokak modasındaydı. Chanel’in şapkası ve yağmurluğu çok beğenildi. Zara’da kesimi çok sade basic şeffaf plastik bir yağmurluk var, çok beğendim. Yani pvc plastik trendi gündemde.

pvc canta
Pastel renk paleti floral elbiseler, fantastik çiçekler, uçuş uçuş volanlar yaza çok yakışıyor. Aksesuar detayları ön planda. Küçük gözlükler ve burun ucunda takmak moda.

kadin gozluk
Önümüzdeki ay Pantone’nin 2018 için açıkladığı yaz renklerine ve stille devam edeceğiz.

Sevgiler.

Yazar hakkında

Dilek Kemeroğlu

Güzellik uzmanı, make-up artist ve stil danışmanı. 2 senelik profesyonel Vakko geçmişinden sonra Vakko Esmod stil danışmanlığı, ileri seviye stil danışmanlığı ve moda düyasında lüks programlarını tamamladı. Oya Tolga’dan makyaj eğitimi aldı. Aynı zamanda Vakko Esmod’da moda marka yönetimi programına devam etmekte.

Yorum yap