At Kuyruğu Modelleri

At Kuyruğu Modelleri

at kuyrugu modeli

Geçmişten bugüne modası geçmeyen farklı versiyonlar ile karşımıza çıkan at kuyruğu saç modelleri muhtemel kurtarıcımızdır. Evden acil çıkmamız gereken bir durumda bazen saçlarımıza şekil vermeye vakit bulamayız ve hemen elimize geçirdiğimiz bir toka ile saçlarımızı toplarız ve kendimizi dışarı atarız. Aslında bu kurtarıcı model olan at kuyruğu saç modelini birçok farklı yerde de kullanabiliriz. Örneğin; sporda, ofis ortamında, özel bir davete giderken, düğünlerde ve alışverişe giderken.

Saçınız uzun kısa farketmeksizin hepiniz için uygun bir at kuyruğu modeli olduğunu unutmayın. Giydiğiniz kıyafete göre ve gideceğiniz yerin tarzına göre farklı tarzlarda at kuyruğu saç modeli deneyebilirsiniz.

Günlük kullanım için at kuyruğu modeli

Saçlarınızı tepeden veya enseden toplayarak yüzünüze uygun at kuyruğu modeli seçebilirsiniz. At kuyruğu model seçiminde yüz şekliniz, kıyafet seçiminiz ve vermek istediğiniz ifade önem taşımaktadır. Yuvarlak veya küçük yüz hattına sahipseniz at kuyruğu modelini tepeden yaparak yüzünüzü biraz daha uzun gösterebilirsiniz. Eğer yüz hattınız sivri ise saçlarınızı enseden bir karış yukarıda toplayabilirsiniz.

Bazen bir kıyafete takılıp kalırız. Saçlarımız omuzlarımızda dökülsün isteriz ama giydiğimiz kıyafetin bazı ayrıntıları saç şeklimizi etkiler. Örneğin sırt dekoltesi olan bir kıyafet seçiminde at kuyruğu modeli bu ayrıntıyı öne çıkaracaktır ya da boğazlı kazak giymeyi tercih edersek at kuyruğu modeli güzel bir seçim olacaktır. Klasikten şaşmam diyen kadınlar için blazer ceket ile at kuyruğu modeli modern, şık ve resmi bir görüntü sağlayacaktır.

at kuyrugu modeli

“Bugün ciddi bir görüntü istiyorum” dediğinizde saçlarınızı sıkı bir şekilde tarayıp ne çok yukarıda ne de çok aşağıda yapılan at kuyruğu modeli ile bu isteğinizi destekleyebilirsiniz. Ya da neşeli bir gün de enerjinizi yansıtacak bir model olarak da at kuyruğu modelini tercih edebilirsiniz. Saçlarınızı olabildiğince yukarıdan toplayıp uçlarını dalgalandırabilirsiniz. Seçeceğiniz ufak aksesuarlar ile biraz daha at kuyruğu modelinizi hareketlendirmek mümkün. Örneğin saç bantları, rengarenk kurdeleler ve saç örgülerini kullanabilirsiniz.

Ofis ortamı için at kuyruğu modeli

Kadınlar genellikle bulundukları her ortamda şık görünmek isterler. Sabah erkenden kalkıp hazırlanıp işe gitmek çok zor olsa da görüntünüzün sizi yansıttığını unutmayın. Saçlarınız ve kıyafetiniz bir bütündür. Ofis ortamları gibi ciddi yerlerde at kuyruğu saç modeli en çok tercih edilen saç modelleri arasında yer almaktadır. Hem düzenli bir görüntü sağlarken hem de şık bir at kuyruğu modeli tercih ederek sıkıcı iş hayatı havasından çıkabilirsiniz.

at kuyrugu modeli

Kısa saç için at kuyruğu modeli

Kısa saçlı kadınların saçları ile uğraşmadığı düşünülür hep. Sanılır ki onlar duştan sonra saçlarını kurutup direk dışarı çıkarlar. Kısmen doğru ancak kadınlar farklılık arar ve kısa saç için çok fazla saç modeli olmadığı düşünülür. Bu algı tamamen yanlış. Saçlarım kısa, şekil veremiyorum diye üzülmeyin. Kısa saçlarınızı basit birkaç adımla daha hareketli ve farklı hale getirebilirsiniz ve bu çok fazla vaktinizi de almayacaktır. Peki kısa saçlar için at kuyruğu modelleri nelerdir? Saçlarınızı yarım tepeden toplayabilir ve küçük aksesuarlar ile hareketlendirebilirsiniz. Size fikir verebilecek birkaç kısa saç at kuyruğu modeli.

at kuyrugu modeli

Düğün için at kuyruğu modeli

Artık düğünlerin o sıkıcı gelenek haline gelmiş saç topuzu kalıbından çıkmanız lazım. Düğünlerde doğal saç modelleri son zamanlarda oldukça fazla rağbet görmekte ve bunların arasında en çok tercih edilen modellerden biri at kuyruğu saç modelidir. Daha doğal bir görünüm elde etmek için at kuyruğu saç modelini tercih edebilirsiniz.

at kuyrugu modeli

Pratik at kuyruğu modeli

At kuyruğu saç modeli tam bir kurtarıcıdır. Yapımı çok fazla zaman almaz ve günümüzü kurtarır. Sadece beş dakikanızı ayırarak farklı ve şık at kuyruğu modelleri deneyebilirsiniz. Bazı at kuyruğu modellerinde püf noktalar vardır.

at kuyrugu modeli

Örneğin saçlarınızı tepeden topladınız ancak at kuyruğunuz sönük duruyorsa saçınızı topladığınız lastik tokadan iki tane tel toka geçirerek at kuyruğunuzun daha havada durmasını sağlayabilirsiniz. Ya da at kuyruğunuz da örgü modeller kullanmak istiyorsunuz ancak sizin saçınız da resimlerde durduğu gibi olmuyor mu? O zaman örgünüzü at kuyruğu ile birleştirirken biraz serbest bırakın ve örgünüzün ilmiklerini elinizle yatay bir şekilde açın. İşte sizin için seçtiğimiz yapımı kolay ve şık birkaç at kuyruğu modeli.

Yazar hakkında

Meliha Kesgin

İstanbul Üniversitesi fizik bölümü mezunu ve işletme bölümü öğrencisi

Yorum yap