Yüz Şekline Göre Kaş Modelleri

Yüz Şekline Göre Kaş Modelleri

yuz sekline gore kas modelleri

Kaşlar, yüzümüzün gizli makyajıdır. Saçımızla, makyajımızla ne kadar ilgilenirsek ilgilenelim kaşların yeri hep ayrıdır. Daha çok bakım isteyen kaşlar için yüz tipinize uygun olması için doğru kaş modelini seçmelisiniz. Genel havanız; kaşların rengine, göz rengine, ten rengine ve yüz şekline bağlıdır. Kaşlar, yüzünüzde bir denge unsurudur. İşte yüz şekline göre kaş modelleri.

yuz sekilleri
Oval yüzler

Dengelenmiş kaş şekilleri ihtiyacımız olan tek şeydir. İnceden kalına doğru giden kaş yapısı tercih edilmelidir. Gürleştirilmelidir. Kaşın uç kısmı yatay şekilde bitmelidir. Kavisin derin olmamasına özen gösterin.

Kare yüzler

Keskin yüz hatlarına sahip iseniz; kaşların doğal kavisi korunmalı ve yalnızca taranmalıdır. Bu yüz tipine sahip olanlar oldukça karakteristiktir. Kavisli kaş tercih edebilirsiniz. İnce ve şık kaşlar, kare yüz şekline sahip olanların kemikli duran çene hatlarını dengeler. Dengede tutabilmek için kaş jeli kullanın.

Kalp şekli yüzler

Bu ifadede ki yüzler küçük bir çene hattına sahiptir. Yay gibi kaşlar ifadesi kullanılır. Kaşlarınız her zaman çok iyi alınmış olmalıdır. Yuvarlak kaş şekli ile çene yapınızı yumuşatabilirsiniz. Gözü çevreleyen uzun kaş çizgisi, geniş alnınızın daha küçük görünmesine neden olur. Kaş sabitleyicisi veya kaş maskarası ile sabitleyin.

Yuvarlak yüzler

Kavisli kaş tercih edebilirsiniz. Ancak kusursuz gözükmesi için, sürekli cımbız makas vs. ile toplanmalıdır. Kalkık kaşlar ile daha ciddi bir görüntü elde edebilirsiniz. Yukarı doğru olan kaşlar yüzünüzü daha ince gösterecektir. Arada kalan boşlukları doldurarak yüzünüzü daha belirgin bir hale getirin.

Yazar hakkında

Özge Çalışkan

Nişantaşı Üniversitesi Uluslararası İlişkiler bölümü 2. sınıf öğrencisi. Aynı zamanda maskaraa.com'da çeşitli kategorilerde yazar olarak devam ediyor.

Yorum yap