Kırmızı Renk Nasıl Kombinlenir?

Kırmızı Renk Nasıl Kombinlenir?

kirmizi renk nasil kombinlenir

Her yıl sonu görmeye alıştığımız ve hemen hemen her yerde karşımıza çıkan renk, kırmızı… Peki şıklık yarışında, üstelik yeni yıl süslemelerini de bahane edip kendini bu kadar iddialı gösteren başka bir renk daha var mı? Elbette yok. Gelin şimdi bu iddialı, havalı rengi nasıl ve hangi parçalarla doğru kullanabiliriz bakalım.

1- Kışın Vazgeçilmezi

Mevsim avantajını kullanarak oldukça şık seçimlerle kendinizi şımartabilirsiniz. Kapitone bir mont veya kaşe bir kaban sık sık karşımıza çıkan seçimlerdir. Ayrıca ister uzun salaş bir kazak, ister dar bir kırmızı triko tercih edip, altına kot pantolon ya da tayt giyebilir, hem rahatlığın hem de kırmızının enerjisini hissedip hissettirebilirsiniz.

kirmizi2

2- Kırmızı Ekoseler

Ekose desenlerin olmazsa olmaz rengidir kırmızı. Kombini kolay, kullanımı kolay. Ekose gömlekler, ekose etekler, ekose şallar en tercih edilenleri. Dikkat etmeniz gereken tek şey, ekose desenini kullandığınız parçayı, desensiz sade bir renkle kombinlemeniz.

kirmizi3
3- Kırmızının Işıltısı

Işıltı modasının gözdeleri pullar, payetler ve taşları, kırmızıyla birleştirdiğinizde hiç kuşkusuz en iddialı görünen siz olacaksınız. Payetli taytlar, nakışlı polar kazaklar, sim detaylı elbiseler ve bunlarla uyum sağlayacak birkaç parça sadelik.

kirmizi4
4- Her Kumaşta Farklı

Kırmızı öyle genel bir kombin seçeneği olan renktir ki her kumaş yapısında bile tonlarca farklı görüntü elde edebiliriz. Mesela deri kumaş kırmızı bir tayt çizme tercih edildiğinde oluşan algı, aynı modeldeki fakat süet kırmızı bir çizmeyle oluşturulan algı tamamen farklıdır. Bu yüzden, kırmızı rengi aslında deri, süet, kadife, saten gibi dokuları birbirinden çok farklı ve güçlü kumaşlarda kullandığınızda kombinlerinize daha gösterişli yorumlar katabilirsiniz.

kirmizi5

5- Retro Kırmızı

Puantiye kumaşlar üzerinde büyüklü küçüklü noktalar şeklinde karşımıza çıkan bu desen, daha çok geçmişe aitlik hissettirse de günümüzde de oldukça revaçtadır. Bu desene en çok yakışan renkler arasında kırmızı bulunmaktadır. Siyah ve beyaz renkler ile doğru kombinlendiğinde ortaya şık ve gösterişli bir görüntü çıkacaktır.

kirmizi6

6- Romantik Kırmızı: Dantel

Aşkın ve sevginin simgesi olan kırmızı rengin en çok yakıştığı kumaşlardan biri de danteldir. Tutkunun ve gizemin baş tacı olan, geceliklerde ve fantezi giyimde kullanıldığı gibi, özel davet ve gecelerde de şık ve zarif abiyelerde de oldukça sık kullanılır. Bunun dışında günlük kombinlerinizde de dantelle kırmızıyı buluşturabilirsiniz. Örneğin; dantel detaylı bir bluz ya da dantel detaylı bir gömlek.

7- Kırmızıya Dost Renkler

Son olarak kırmızı renkle beraber en çok kullanılan, siyah ve beyaz renklerin önemini vurgulamak gerekiyor. Kalın veya ince siyah beyaz çizgili kazakların altına kırmızı bir etek ya da kırmızı bir pantolon oldukça tamamlayıcı bir kombin olacaktır. Ayrıca kırmızı rengin kontrastı olan yeşil renk de kombinlerinize neşeli ve sıcak bir görünüm sağlayabilir.

Sizlerin de, bu sezonun trendi olan kırmızının enerjisini en güzel şekilde kullanmanız dileğiyle.

Yazar hakkında

Melis Ülgen

Selçuk Üniversitesi Mesleki Eğitim Fakültesi mezunu. Moda Giyim öğretmeni. Meb'e bağlı okullarda Moda tasarım ve Dekoratif ev tekstili dersleri verdi. Aynı zamanda maskaraa.com’da çeşitli kategorilerde yazar olarak devam ediyor.

Yorum yap