Kırmızı Ruj Nasıl Sürülür?

Kırmızı Ruj Nasıl Sürülür?

ruj nasıl sürülür

Kırmızı ruj nasıl sürülür, kırmızı ruj neyi ifade eder sorularının cevabını yazımızda bulabilirsiniz.

Kırmızı ruj, kıyafetinizin havasını tamamen değiştirebilecek, iddialı ve çekici görünmenizi sağlayacak bir parçadır. Aynı zamanda dudaklarınızın dolgun görünmesini sağlar. Güzel sürülmüş bir kırmızı ruj, tüm dikkatleri üzerinize çekmenizi sağlar ancak kırmızı ruj sürmenin belirli kuralları vardır. Kırmızı rujunuzun kusursuz görünmesini sağlayacak ipuçlarını öğrenmek için sizi yazımızı okumaya davet ediyoruz.

Öncelikle ten renginize en uygun kırmızı tonunu bulmalısınız. Bunun püf noktası cildinizin alt tonunu bilmektir. Bunu anlamak için bileğinizdeki damarlara bakmalısınız. Eğer mavi ise soğuk alt tonlusunuz demektir. İçinde pembelik barındıran kırmızı tonlar tercih etmelisiniz. Ayrıca bu tonlar dişleri daha beyaz gösterir. Damarlarınız yeşil görünüyorsa sıcak alt tonlu olduğunuzu gösterir. Ateş kırmızısı ve kiremit kırmızısı tonlarında rujlar size çok yakışacaktır.

Rujunuzu sürmeden önce dudaklarınıza peeling yaparak veya diş fırçanızla dudaklarınızı hafifçe fırçalayarak dudağınızdaki ölü deriyi atmalısınız. Bu sayede, dudağınızdaki kan dolaşımını hızlandırdığı için dudaklarınızın daha dolgun görünmesini sağlayacak ve dudağınızın kabuk kabuk görünmesini önleyecektir. Bu işlemi tamamladıktan sonra renksiz bir dudak nemlendiricisi ile dudaklarınızı nemlendirin. Fondöteninizi veya kapatıcınızı dudaklarınıza ince bir tabaka halinde uygulayın. Böylece dudağınızın doğal rengi yerini nötr bir renge bırakacaktır ve rujunuzun rengi daha çok belli olacaktır.

kirmizi ruj nasil surulur

Kırmızı rujunuzla aynı veya bir ton açık bir dudak kalemiyle dudaklarınıza bir çerçeve çekin. Daha sonra dudağınızın tamamını doldurun. Böylece, rujunuz daha kalıcı olacak ve keskin bir hat elde etmiş olacaksınız.Eğer uygun bir dudak kalemine sahip değilseniz ince bir fırça ve rujunuz da işinizi görecektir. İsteğe bağlı olarak, dudaklarınızın iç köşelerini ve tam ortasını rujunuzdan bir ton koyu bir dudak kalemiyle doldurarak dudaklarınızı daha dolgun gösterebilirsiniz. Rujunuzu, dudak kalemiyle çizdiğiniz çerçeveden taşırmadan özenle sürün. Likit bir ruj kullanıyorsanız aplikatörünüze fazla ruj almamaya özen gösterin fakat kırmızı rujun kusursuz görünmesinin en iyi yolu rujunuzu dudak fırçasıyla uygulamaktır.

Rujunuzu sürdükten sonra ince bir mendili hafifçe dudağınıza bastırın. Bu adımdan sonra rujunuz ile dudağınıza ince bir kat daha geçebilirsiniz. Bu sayede rujunuzun yapısı ve rengi daha belirgin olacaktır. Eğer mat bir görüntü elde etmek ve gün içinde, rujunuzun daha kalıcı olmasını istiyorsanız rujunuzun üzerinden açılı bir fırça ile transparan pudra geçebilirsiniz. Dilerseniz, daha keskin bir görüntü sağlamak için dudağınızın çevresinden kapatıcıyla veya ten renginde bir göz kalemiyle geçebilirsiniz.

Kırmızı ruj, iddialı bir renk olduğu için bütün ilgiyi çekecektir. Bu nedenle makyajınızın kalanını sade tutmalı, çarpıcı renklerden, özellikle de pembe tonlardan uzak durmalısınız.

Yazar hakkında

Özge Özbaşar

Marmara Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım bölümü öğrencisi. Aynı zamanda maskaraa.com’da çeşitli kategorilerde yazar olarak devam ediyor.

Yorum yap