DD Krem Nedir?

DD Krem Nedir?

dd krem nedir

Her yaşa ve cilt tipine hitap eden BB ve CC kremler, kozmetik raflarında yer alırken kozmetik dünyasına yeni bir soluk kazandırdı. Peki DD krem nedir? Son zamanlarda adını duymaya başladığımız ürünlerden biri olan DD kremlerBB krem ve CC kremin etkilerini bir araya getiren Daily Defense (DD Kremler) anti-aging etkisi ile dikkat çekiyor.

Cilt tonundaki kusurları en aza indirgemeyi amaçlayan DD kremler orta ve yoğun kapatıcılık özelliği ile satışa sunuluyor. Hafif bir yapıya sahip olmasına rağmen kusur kapatmada maksimum başarı gösteren DD kremler, yavaş yavaş tüm markaların raflarında görünmeye başladı.

DD kremler, hafif yapısıyla kullanıcıyı rahatsız etmiyor ve cilt tarafından kolay emiliyor. Mat ve sağlıklı bir görünüm sağlayarak ek nemlendirici kullanımı gerektirmiyor. İster parmaklarınızla ister fırça ya da sünger yardımıyla cilde uygulayabilirsiniz. Kendi cilt tipinize uygun seçmeniz gereken ürünü yüz, boyun, kollar, bacaklar gibi tüm cildinizde kullanabilirsiniz. Ürünü seçerken bir diğer dikkat edilmesi gereken konu ise içeriğindeki maddeler. Uzmanlara göre içinde paraben, alkol, parfüm, silikon bulunan ürünler tercih edilmemeli. Ayrıca ürün cilde uygulanırken cilt mutlaka temizlenmiş olmalı ve kullanım ömrü dolmuş ürünler satın alınmamalı ve kullanılmamalı.

Ayrıca krem çeşitleri hakkında bilgiler verecek olursak; BB krem, hafif yapısıyla cildi nemlendirir ve renk dengesi sağlar. CC krem ise yağlı ciltlere önerilmez. Kuru ve normal cilt tipleri için nemlendirme özelliği vardır. EE krem, hassas ciltler için önerilmeyen bu ürün pul pul dökülen cildi ölü deriden arındırır ve nemlendirir. PP krem, bu kremler makyaj bazı gibidir. İçindeki silikon boşlukları doldurur. Her cilt tipine uygundur.

Yazar hakkında

Damla İzal

Anadolu Üniversitesi işletme bölümü mezunu. Özel bir şirkette idari işler departmanında çalışıyor. Aynı zamanda maskaraa.com’da çeşitli kategorilerde yazar olarak devam ediyor.

Yorum yap