Türk Kahvesi Cildi Güzelleştirir Mi?

Türk Kahvesi Cildi Güzelleştirir Mi?

turk kahvesi guzellestirir mi

Gazetelerde, haberlerde ve dergilerde birçok faydasını gördüğümüz Türk kahvesi, sağlığımıza olumlu etkilerin yanı sıra cildimizi de güzelleştiriyor. Nasıl mı? Türk kahvesi, içeriğindeki maddeler ve kafein sayesinde cildin sıkılaşmasını ve kan dolaşımının hızlanmasını sağlar. Selülit oluşumunu engeller ve ufak dokunuşlarla çok iyi bir cilt maskesi ve bilinen en doğal peeling haline de gelebilir. Türk kahvesiyle yapılabilen cilt bakımlarını gelin birlikte inceleyelim.

Peeling

Pürüzsüz ve yumuşak bir cilt her kadının hayalidir ve buna ulaşmak için binlerce ürün deniyor, kendimize en doğru ürünü bulmaya çalışıyor ya da evde bulunan malzemelerle kendi güzellik ürünlerimizi yapmaya çalışıyoruz. Cildimiz için en etkili peelingi yapmak aslında çok kolay; hemde kimyasallardan uzak.

peeling

Türk kahvesi, telvesiyle beraber ikram edilen tek kahve. Kahvenizi içtikten sonra telveyi önceden temizlediğiniz yüzünüze masaj yaparak uygulayın. Cildinizin hassasiyetine göre 5-15 dakika kadar bekleyin ve kurumasını sağlayın. Kuruduktan sonra yine masaj yapar gibi ve yumuşak hareketlerle temizleyin. Ayrıca Türk kahvesini vücut peeling olarak da kullanabilirsiniz. Bacaklarınızda oluşan batıkları gidermede son derece etkilidir.

Maske

Peeling özelliğinin yanı sıra, Türk kahvesini başka malzemelerle karıştırıp doğal ve etkili maskelerde hazırlayabilirsiniz. Bu maskelerden biri de mücadele etmesi oldukça zor olan sivilceleri tedavi edebiliyor.

maske

Kullanmanız gereken malzemeler, bir tatlı kaşığı Türk kahvesi ve bir çay kaşığı limon suyu. Malzemeleri iyice karıştırdıktan sonra nazikçe yüzünüze uygulayın. Beş dakika bekleterek maskeyi ovalamadan nazikçe, soğuk su ile temizleyiniz.

Diş beyazlatma

Türk kahvesini bir kaba koyun. Bu işlem için farklı temiz bir diş fırça edininiz. Kahveyi fırçaya tamamen yedirip dişlerinize 2 dakika boyunca uygulayın. 2 dakikanın sonunda bol su ile çalkalayın ve bunu 1 hafta boyunca devam ettirin. Bir hafta sonra dişlerinizin eskisinden daha beyaz ve parlak olduğunu göreceksiniz.

dis beyazlatma

Etkileri oldukça yüksek, uygulaması da bir o kadar pratik bu yöntemleri yapabilmek için Türk kahvesini mutfağınızdan ayırmayın.

Yazar hakkında

Demre Dilay Tunçay

Yorum yap