Uludağ Pasta Tarifi

Uludağ Pasta Tarifi

uludag pasta tarifi

İsminin Uludağ olmasına bakmayın tamamen yaz aylarının serinleten pastalarından biri olarak yapacağınız bir tarif. Meyve tanelerinin pastaya kattığı lezzete sizlerde bayılacaksınız.

Malzemeler

  • 1 paket bebe bisküvisi
  • 1 kutu krem şanti (iki paket)
  • Bir salkım üzüm
  • 5 adet çilek
  • 1 adet muz
  • 1 adet kivi

Süslemek için;
1 paket çikolata (bitter yada sütlü)

Hazırlanışı

İki paket krem şantiyi paketin üzerindeki tarife ile hazırlıyıp kıvama gelmesi için buzlukta 15 dk bekletiyoruz. Geniş bir kabın içinde bir paket bebe bisküvisini robotla veya ellerimizle ufalıyoruz. Hazırlamış olduğumuz krem şantinin içine bisküvileri ekliyoruz. Üzüm, çilek, muz ve kiviyi minik parçalar halinde kesiyoruz (Meyveleri istediğiniz  miktarda azaltabilir veya çoğaltabilirsiniz, ayrica meyve çeşitlerini damak zevkinize göre değiştirebilirsiniz).

Meyveleri krem şanti ve bisküvileri karıştırdığımız kabın içerisine dökerek spatula ile ezmeden karıştırıyoruz. Pastamıza dağ görünümü verebilmemiz için uygun bir kap seçerek içerisini buzdolabı poşetiyle kaplıyoruz. Hazırladığımız harcı buzdolabı poşetiyle kapladığımız kabın içerisine boşaltarak alt kısımlarında boşluk kalmamasına dikkat ediyoruz. Bir gece buzdolabının buzluk kısmında bekletiyoruz. Servis yapılacağı zaman kabı ters çevirerek üzerindeki poşeti çıkartıyoruz. Üzerine benmari usulü erittiğimiz çikolatayı döküyoruz. 5 dk yumuşamasını bekledikten sonra servis yapabiliriz.

Not: Servisten bir gün önce yapılması ve bir gece buzlukta bekletilmesi tavsiye edilir. Eğer akşam servis edilecekse sabahtan da yapılıp servis edileceği saate kadar buzdolabın da bekletilebiliriz.

Afiyet olsun.

Yazar hakkında

Maskaraa

Kadın ve yaşama dair her şey!

Yorum yap