En İyi Makyaj Bazı (Primer) Markaları

En İyi Makyaj Bazı (Primer) Markaları

en iyi makyaj bazı markalari

Makyaj bazı veya makyaj primer‘ı olarak bilinen bu ürün, makyajınızı sabitliyor ve normalden daha uzun süre kalıcı olmasını sağlıyor; cildinizi daha pürüzsüz ve mat gösteriyor. üstelik cilt tipiniz yağlı olsa bile fondöteninizden veya sıcaktan kaynaklanan parlamayı da engelliyor.

Cilt tipiniz ne olursa olsun size en uygun olanı seçip ilk makyajınız da deneyebilirsiniz. Peki en iyi makyaj bazı markaları nelerdir? Her bütçeye uygun düşük, orta ve yüksek fiyatlı makyaj bazlarını maskaraa.com ailesi olarak sizlere sunuyoruz.

1- Flormar illuminating primer makyaj bazı

Bu makyaj bazı size uzun süre pürüzsüz görünüm sağlar; içindeki özel içerikleri sayesinde cilde canlılık ve aydınlık kazandırır. İçerdiği antioksidanlar sayesinde yeşil çay ve akai meyvesi özütleri erken yaşlanmaya karşı cildinizi korur.

flormar makyaj bazi
2- Golden rose mat ve gözenek küçültücü makyaj bazı

Gözenek sıkılaştırıcı ve matlaştırıcı bu makyaj bazı ipeksi yapısıyla size gün boyu kusursuz bir ten sağlar. Yağlı, normal ve karma ciltler için uygundur; eğer cildiniz de mat bir görünüm sağlamak istiyorsanız sadece bu bazı yüzünüze uygulayabilirsiniz.

golden rose makyaj bazi
3- Catrice prime and fine gözenek ve parlama karşıtı makyaj bazı

Cildinizde ki yağlanma ve parlama sorunlarından şikâyetçiyseniz bu baz tam da size göre. Özellikle T bölgesinde oluşan yağlı ve parlak görünüm yerine size uzun süre pürüzsüz bir ten sağlayacaktır.

catrice makyaj bazi
4- The balm in time kusursuzlaştırıcı makyaj bazı

Bu ürün, gözenek ve lekeleri kusursuzca doldurarak belki de saatlerce uğraşacağınız makyajınız için size pamuksu bir zemin hazırlayacaktır.

time balm makyaj bazi
5- Nyx honey dew me up ışıltı veren makyaj bazı

Bu ürün, ciltte daha aydınlık ve parlak bir görünüm sağlamak için altın parçacıkları içeriyor; ciltte ki renk eşitsizliklerini ve kızarıklıkların görünümünü azaltıyor. Ürün altın, kolajen ve bal parçacıkları içermektedir. Altın parçacıkları cilde ışıltı veriyor, kolajen cildi pürüzsüzleştiriyor ve bal da doğal antiseptik özelliği sağlıyor.

nyx makyaj bazi
6- Yves rocher peau parfaite makyaj bazı

Bu makyaj bazı makyajınızın dayanıklılığını arttırırken hafif formülü sayesinde cildinizin nefes almasını sağlar. Aynı zamanda cildinize ışıltı verir ve içerisinde alkol, paraben ve silikon gibi zararlı maddeler içermez. Hassas ciltler için de oldukça uygundur.

yves makyaj bazi
7- Smashbox photo finish foundation primer light makyaj bazı

Su bazlı patentli özel silikon yapısı ile cildinizi nemlendirirken yüzünüzde ki ince çizgilerin görünümünü azaltıyor. Yağı absorbe eden bu ürün, size mat bir bitiş sağlıyor; bu yüzden yağlı ve karma ciltler için oldukça uygundur.

smashbox makyaj bazi
8- Nars instant line and pore perfector makyaj bazı

Bu ürün cildinizi pürüzsüzleştirerek ipeksi bir zemin hazırlar ve üzerine uygulanan fondötenin de kusursuz görünmesini sağlar. Göz çevresi olmak üzere tüm yüze uygulanabilir. Hyaluronik asit içeriğiyle cildinizi nemlendirir.

nars makyaj bazi
9- Mac prep+prime makyaj bazı

Bu markanın bazı ise SPF 30 içeriğiyle yüzünüzü güneşin zararlı ışınlarından koruyor ve hafif yapısıyla cildiniz de katman hissi bırakmıyor; ayrıca makyaj sonrasında bile cildinizin nefes almasını sağlıyor.

mac makyaj bazi

Yazar hakkında

Elif Can

İstanbul Gelişim Üniversitesi İnsan Kaynakları Yönetimi mezunu. Aynı zamanda maskaraa.com’da çeşitli kategorilerde yazar olarak devam ediyor.

Yorum yap