CC Krem Nedir? CC Krem Ne İşe Yarar? | Maskaraa

CC Krem Nedir? CC Krem Ne İşe Yarar?

cc krem nedir

CC krem nedir,CC krem ne işe yarar ve CC krem nasıl kullanılır tüm merak ettiklerinizi yazımızda bulabilirsiniz.

Color Control cream olarak da bilinen CC krem, BB krem kadar popüler olmasa da aslında iyi bir makyaj bazıdır. CC krem nedir? sorusunun belkide en kısa cevabı budur. Cilt kızarıklığı (burun ve alın bölgesinde), nemlendirici, güneş koruyucu, renklendirici, cilde faydalı özellikler ve bazı markalarda yaşlanmayı geciktirici olarak anti-aging özelliği olanları da vardır.

CC kremin asıl özelliği tek tüp içerisinde güneş koruyucusu, fondöten, anti-aging, kapatıcı, pudra ve nemlendirici özelliklerini bulundurmasıdır. Farklı cilt tiplerine göre seçenekleri bulunmaktadır. Fakat CC kremin başka bir çok özelliği olduğunu belirtelim. Eğer karma ve cilt tonu eşit olmayan bir cilde sahipseniz bu ürün tercihiniz olmalı. CC krem pek bilinmese de doğru tercih ile kullanmaya başlayan herkesin favori ürünü olmayı başarıyor. CC krem cilt tonunu eşitlemeyi ve lekeleri kapatmayı hedefler; sizinde tahmin edeceğiniz gibi kapatıcı özelliği yüksek bir üründür.  Makyaj için cildinizin sorunlarını çözmeye çalışarak size temiz ve sorunsuz bir cilt hazırlamayı başaracaktır. Ayrıca içerisindeki renk partikülleri sayesinde sağlıklı ve canlı bir cilt görünümü sağlamayı hedefler.

CC krem ne işe yarar?

Yoğun kapatıcı özelliğine sahip olan CC krem, yağlı ve karmaya dönük bir cildiniz ve cildinizde sivilce lekeleri, kızarıklıklar ve cilt tonu eşitsizliğiniz varsa bunları en aza indirerek cilt sorunlarınızı gidermeye yardımcı olmayı hedefler.

CC krem nasıl kullanılır?

CC kremi kullanmaya başlamadan önce her zaman olduğu gibi temiz bir cilde ihtiyacımız var. CC kremin içerisinde bulunan nemlendirici özelliği sayesinde cildinizin ihtiyacı olan gerekli nemi sağlayacaktır. Ekstra nemlendirici sürmenize gerek kalmadan makyajınızı yapabilirsiniz. Makyaj öncesi kullanım için CC kremi eşit miktarda tüm cildinize uygulayın; bunu parmaklarınızla ya da fırça yardımı ile yapabilirsiniz ancak cildinizin kremi daha iyi emmesi için parmaklarınızla cildinize masaj yaparak uygulamanız daha iyi sonuç verecektir.

Yazar hakkında

Yasemin Keleş

Yorum yap