Günlük Hayatta Yanlış Yaptığımız 13 Alışkanlık

Günlük Hayatta Yanlış Yaptığımız 13 Alışkanlık

Her gün yaptığımız basit şeyleri karmaşık hale getirdiğimizi fark ettiğimizde tek yapmanız gereken biraz hayal gücü. Mesela haşlanmış yumurtayı elle yardım almadan soymanız için karmaşa yaratmanıza gerek yok. Yumurtaları biraz buzlu suya koyun ve hayatın ne kadar kolay olduğunu fark edin. Maskaraa ailesi olarak bizde sizin için pratik bilgiler araştırdık;

1- Açarak bir portakalı soyun; bıçak yardımıyla portakalın üstünü ve altını kesin, sonra bir parça dikey bir yarık kesin.

portakal soymak

2- Ulaşılması daha kolay olan şirin bir kase yapmak için yediğiniz şeyin ambalajını kendi üzerine katlayarak kullanabilirsiniz.

cips paketi kullanmak

3- Bir keki yerken, keki ortadan ikiye ayırın ve üstüne koyun, yemesi daha kolay ve ve keyifli olacaktır.

kek yemek

4- Kıyafetleri yan yana asarak odada tasarruf etmenize yardımcı olabilir.

kiyafet asmak

5- Zemini paspaslarken ayakkabılarınızı beze sarın; bu şekilde onları kuru tutmaya yardımcı olur ve kendinizi bir köşeye sıkıştırmadan rahat bir şekilde temizlik yapabilirsiniz.

pas pas yapmak

6- Bir yara bandı kullanırken, yanları kesin ve yaranın etrafına dolanacak şekilde katlayın; bu düşmesini engelleyecektir.

yara bandı kullanımı

7- Taşınmanız gerekiyorsa, astığınız tüm giysileri kolayca taşımak için bu yöntemi kullanabilirsiniz.

esyalari duzenlemek

8- Yazınızı gizlerken düz çizgiler çizmek yerine rastgele harfler ya da karalayarak altındaki yazının okunmasını engelleyebilirsiniz.

imza karalamak

9- Ekmeği kızartırken ekmeği yatay tarafından kızartma makinesine koyun, böylece bütün dilim eşit şekilde pişirilir.

ekmek kizartma

10- Bardak kapakları sadece içeceklerinizi portatif hale getirmek için değildir; onları kullanışlı bardak altı olarak kullanabilirsiniz.

bardak altı kullanimi

11- Tuvalet kağıdı rulonuzu ucu size bakacak şekilde yerleştirirseniz daha kullanışlı olacaktır.

tuvalet kagidi kullanimi

12- Çoğu arabada yakıt deposu kapağının ne tarafta olduğunu gösteren göstergeler bulunur. Bu, özellikle birisinin arabasını ödünç alıyorsanız oldukça faydalı olacaktır.

yakit deposu

13- Çamaşır deterjanlarını test etmek için yeni kıyafetler ile birlikte gelen ekstra bir kumaş parçası kullanın ve çamaşırlarınızı mahvetmek yerine lekeleri giderin.

leke cikartici

Sizde insanların hayatlarını kolaylaştıracak şeyler biliyorsanız yorum yaparak bizimle paylaşmayı unutmayın.

Kaynak: Brightside

İlginizi çekebilecek diğer içerikler

Yazar hakkında

Remziye Şahin

Kırklareli Üniversitesi Radyo Televizyon Programcılığı mezunu, Habertürk TV ve Show TV de çalışmakta. Aynı zamanda maskaraa.com'da çeşitli kategorilerde yazar olarak devam etmektedir.

Yorum yap