Uyku Pozisyonunuz Kişiliğiniz Hakkında Ne Söylüyor? | Maskaraa

Uyku Pozisyonunuz Kişiliğiniz Hakkında Ne Söylüyor?

uyku pozisyonlari

Bilim insanları uyku sırasında insanların sahip oldukları pozisyonların kişilikleri hakkında fikir vereceğini söylüyor. Siz de, kendi uyku pozisyonunuzu aşağıdaki resimde bularak size ait kişilik analizinizi inceleyebilirsiniz.

uyku pozisyonu

1- Yan tarafınıza dönüp, dizlerinizi hafif yukarı çekerek yatıyorsanız, sakin ve güvenilir bir insansınız. Gelecekten de korkmuyorsunuz. Kötü bir gün geçirseniz bile gülümsüyorsunuz ve hayatınızda meydana gelen neredeyse tüm değişikliklere sorunsuz bir şekilde uyum sağlayabiliyorsunuz.

2- En yaygın olan uyuma şekillerinden biri olan cenin pozisyonunda uyuyorsanız, genellikle korunma, anlaşılma ve sempati duyulma gereğini hissedersiniz. Bu şekilde kıvrılıp, etrafınızda karşılaştığınız sorunlardan kurtulmaya çalışıyorsunuz. Yeteneklerinizi değerlendirmeniz sizi mutlu edebilir. Resim yapabilir, yeni bir dans öğrenebilir veya yazı yazabilirsiniz.

3- Yüzüstü uyuyorsanız, lider özelliklerine sahipsiniz. İçgüdülerinizle hareket ediyorsunuz ve insiyatif almaktan çekinmiyorsunuz. Ama yine de hem kişisel hem de profesyonel yaşamınızda düzen olduğundan emin olun. Büyük olasılıkla her şeyi önceden planlamayı tercih edersiniz ve sürprizleri sevmiyor olabilirsiniz

4- Bu pozisyonda uyuyorsanız, büyük olasılıkla hayatı seven, ilgini merkezinde olmayı ve ilişkileri iyi olan bir insansınız. Çok çalışkansınız. Gerçekçisiniz ve gerçekleri söylemekten de çekinmezsiniz. Bu pozisyonda uyuyan insanlar genellikle çok güçlü kişiliklere sahiptir.

5- Kollarınız yanınızda ve sırtüstü yatıyorsanız, muhtemelen hedeflerinde hayatta ne olduğunu bilen ve onlara tek başına ulaşmak için çabalayan bir insansınız.

6- Bu pozisyonda uyuyorsanız, değişken bir ruh haliniz var demektir. Bu durum, çevrenizdekiler tarafından kafa karıştırıcı olabilir. Genellikle her türlü maceraya atılabilen, öngörülemeyen bir kişiliğiniz var. Çoğu zaman, seçim yapmakta zorlanırsınız. Genel olarak iş hayatınızda ve sosyal hayatınızda, istikrar, huzur, sessizlik ve mükemmelliği tercih ediyorsunuz.

Kaynak: Brightside

İlginizi çekebilecek diğer içerikler

Yazar hakkında

Nebzelik

Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Karşılaştırmalı Edebiyat Bölümü ve Erzurum Atatürk Üniversitesi Çocuk Gelişimi öğrencisi. Aynı zamanda maskaraa.com’da çeşitli kategorilerde yazarlık yapmaktadır.

Yorum yap